medyauzmani.com
Yunanistan’ın muhtaç vatandaşlarına yardım eli – Haber Ajans

Yunanistan’ın muhtaç vatandaşlarına yardım eli

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in Yunanistan ziyareti kapsamında Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün hazırladığı kışlık giysiler ihtiyaç sahibi yakınlarına ulaştırıldı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Konit Yüksel, anma töreninin ardından Selanik ile temaslarını sürdürdü. Türkiye’nin Selanik Başkonsolosu Eve Ceylan’ı makamında ziyaret eden Yüksel, Ceylan’a danışarak Süleyman Paşa’dan getirdiği hediyelik eşyalarını takdim etti.

100 çocuğa kışlık kıyafet yardımı

Cumhurbaşkanı Yüksel, bu yıl ilk kez Yunanistan’da yaşayan Türk asıllı ihtiyaç sahipleri için faydalı bir çalışma başlattı. Yüksel, Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan kışlık kıyafetleri, ihtiyaç sahibi Türk vatandaşlarına ulaştırılmak üzere Başkonsolos Ceylan’a teslim etti. Yapılan yardımla 100 çocuğun kışlık kıyafet ihtiyacının karşılanacağı öğrenildi.

“Vatandaşlarımıza yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalıştık”

Cumhurbaşkanı Yüksel konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Süleyman Paşa olarak her zaman yakınlarımızın yanındayız. Yaklaşık on yıldır her anma etkinliğine katıldığımız Selanik’teki Atatürk Evi’nde bu yıl; Balkanlarda ata coğrafyamızda yaşayan muhtaç kardeşlerimizin çocuklarına kışlık kıyafet yardımı yaparken Süleymanpaşa belediyesi olarak 100 çocuğa kışlık kıyafet yardımı yaptık. Bu konuda bizlere yardımcı olan Başkonsolosumuz Sayın Efe Ceylan’a şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın