https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Yüksekova’nın çöküşünü ele geçirmesi gerçeği aramadı – Haber Ajans

Yüksekova’nın çöküşünü ele geçirmesi gerçeği aramadı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde de Kaban Totun deprem tatbikatı yapıldı.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde Türkiye genelinde “Topla, Tuzak Bekle” tatbikatı düzenlendi. Yüksekova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün düzenlediği deprem tatbikatı Esenyurt bölgesinde yapıldı. Tatbikat öncesi ve merkezi ezan sisteminin sesli uyarısının ardından vatandaşlar bulundukları binada “Çök-Tuzak-Hayata Tut” hareketlerine başladılar. “Tuzak ve müdahale toplama” tatbikatının ardından Yüksekova Belediyesi itfaiye, 112 sağlık çalışanı ve Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü polis ekipleri binaya sevk edildi. Binanın çevresini kontrol eden itfaiye ve sağlık ekipleri vatandaşları güvenli bir şekilde tahliye etti.

Tatbikatı yerinde bulduklarını belirten bina sakini Abdul-Jabbar Court, “Aslında bölgemizin deprem bölgesi olduğunu söyleyebiliriz. Sanırım Afet ve Acil Durum Müdürlüğü gün sayısı hakkında bilgi gönderir. Ülke çapında bir tatbikat olacak bugün saat 18:57’de caminin yaptığı anonsla birlikte Çarp-Hayat Al-Hayatını Tut hareketlerine başladık.” Binaya gelen ekiplerle birlikte dışarı çıktık. ailesiyle birlikte yaptıktan sonra. Umarım gerçeği yaşamıyoruzdur ama dikkatli olmalıyız ve tüm ekiplere bina sakinleri adına teşekkür ediyoruz.”

Yüksekova Belediyesi İtfaiye Müdürü Ziya İrkut, “Umarım o günleri yaşamayız. Deprem sırasında farkındalık yaratır, sakin kalır ve bilinçli hareket ederiz. Hayatın bir gerçeği olan afetlere karşı önlem almak bizi yaşamaya mecbur eder. ” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın