medyauzmani.com
Yeşilurt’ta düzenlenen Diriliş Namazı konferansına ilgi – Haber Ajans

Yeşilurt’ta düzenlenen Diriliş Namazı konferansına ilgi

Yeşilurt Belediyesi’nin kültürel etkinlikler çerçevesinde ev sahipliği yaptığı ‘Dua ile Diriliş’ konferansına vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, konuşmacılar arasında ilahiyatçılar Abdullah Yıldız, Ahmet Akbulut ve Ramzan Kian da yer aldı.

Yeşilurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın ev sahipliğinde düzenlenen ‘Dua ile Diriliş’ konferansı, AKP Bölge Başkanı İhsan Koca, Batalgazi Belediye Başkanı Osman Cöder, AKP Genel Başkanı Mehmet Emin Yalçınkaya ve STK başkanlarının katılımıyla Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Çok sayıda vatandaş tarafından takip edilen meslek kuruluşları ve kuruluşlar.

Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Yeslurt Mehmet Canar, Kur’an-ı Kerim’i okuduktan sonra, namazın toplumun ve insan hayatının merkezinde olması gerektiğini söyledi.

“Dua ile Diriliş” konferansına katılan ilahiyatçı Abdullah Yıldız, Ahmet Akbulut ve Ramzan Kian’ı ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını vurgulayan Canar, “Yeşilurt belediyesi olarak hem sosyal hem de kültürel açıdan kalkınmayı temenni ediyoruz. Şehrimiz ve gençlerimiz için dini, milli ve manevi geleceğimizin umudu, Bugün kültürel faaliyetlerimize bir yenisini daha ekledik ve özelliklerini daha da geliştirmeye devam ediyoruz.Tüm hemşehrilerim adına teşekkür ederim. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Dua ile Diriliş” konferansımıza katılan din âlimi Abdullah Yıldız, Ahmed Akbulut ve Ramazan Kayan değerli bilgilerden üst düzeyde yararlanacağız. Allah Bakara Suresi 110. ayette şöyle buyurmuştur: “Namaz kılın, zekat verin, hayırdan ne yaparsanız Allah’ın katında onu bulursunuz. Allah onların yaptıklarını görüyor. “Bizi ve sevdiklerimizi pek çok kötülükten koruyan, kalkan görevi gören dua bizim için çok önemli. Başta genç neslimizin hayatlarını İslami değerlerle şekillendirmeleri, şekillendirmeleri, görevlerini yerine getirmeleri için her türlü desteği veriyoruz. dua eder, milli ve manevi değerlere sıkı sıkıya bağlıdır.Bilgi ile hareket etmekte fayda vardır.Dinimizin gerekleri ve kadim medeniyetimizin bizlere yüklediği sorumluluklar İyi yetişmesi gereken gençlerimizi asla ihmal etmemeliyiz.Bu amaçla “Dua ile Diriliş” konferansını düzenledik.Gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesi için kültürel ve sosyal hizmetlere büyük önem veriyoruz.Vatansever ve manevi yönlerini güçlendirmek için çocuklarımız için Erdem Okulları açtık. 4 ve 6 yaşları arasında bölgemizin farklı bölgelerindeki kültür sanat merkezlerinde gençlerimiz için faaliyetlerimizi gençlik ve kültür merkezlerimizde sürdürüyoruz Halk eğitim merkezlerimiz ve Dianat iş birliği ile güzel ve kalıcı hizmetlerimizi yılmadan sürdüreceğiz. Bugünkü konferansımızda bizleri yalnız bırakmayan yazarlarımız başta olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.”

Çınar’ın konuşmasının ardından ilahiyatçılar Abdullah Yıldız, Ahmet Akbulut ve Ramzan Kyan, duanın din, toplum ve insan hayatındaki önemine ilişkin sunumlarını davetlilerle paylaştı.

Çok konuşulan konferansın ardından Yıldız, Akbulut ve Kian kitaplarını imzaladılar.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın