https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Yedinci Büyükşehir Mutlu Evlilik Akademisi ilk haftasında mükemmel notlar aldı - Haber Ajans
Anasayfa » Haber » Yedinci Büyükşehir Mutlu Evlilik Akademisi ilk haftasında mükemmel notlar aldı

Yedinci Büyükşehir Mutlu Evlilik Akademisi ilk haftasında mükemmel notlar aldı

Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür Kurumu (KAYMEK) Huzur Çınarı Aile Rehberlik ve Rehberlik Merkezi tarafından yedinci kez düzenlenen ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Mutlu Evlilik Akademisi, eğitimlerinin ilk haftasını tamamladı. Tatbikatlara katılan vatandaşlar, akademiyi çok faydalı bulduklarını belirterek Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Büyük Kılıç’a teşekkürlerini iletti.

Belediye hizmetlerini Kayseri halkına etkin bir şekilde sunmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi, Dr. Memduh Büyükkılıç’ın sosyal ve kültürel faaliyetlerde aileyi ilk sıraya koyan hizmet anlayışı doğrultusunda, aile kurumunun en iyi şekilde kurulmasına katkıda bulunmayı hedefleyen Yedinci Mutlu Evlilik Akademisi düzenlendi. Evli çiftlere ve evlilik hayali kuran bireylere destek sağlayan Mutlu Evlilik Akademisi’nde, toplumun temel yapı taşı olarak bilinen aile kurumunu bugünden itibaren oturtmak için 7 Kasım Cumartesi günü başlayan Mutlu Evlilik Akademisi’nde ilk hafta tamamlandı. bilinçli ve sağlam temeller.

Mutlu Evlilik Akademisi’nin ilk haftasında Dr. Zakaria Temirkan, “Kendini tanıma becerileri” ve “Hayat partnerimi nasıl seçebilirim” konulu bir konferans düzenledi.

KAYMEK Büyükşehir Belediyesi Huzur Çınarı Aile Danışma ve Rehberlik Merkezi tarafından düzenlenen Yedinci Mutlu Evlilik Akademisi, katılımcılardan tam not aldı.

Mutlu Evlilik Akademisi kursiyerlerinden Halil Tozer, provalara eşiyle katıldığını belirterek, “İyi ki geldim. Bunun için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etmek istiyorum. Kesinlikle önemli değil. ister evli ister bekar kesinlikle gelmesini tavsiye ediyorum.Özellikle evlilerin gelmesini istiyorum çünkü takıntıları var ve eğitim çok yardımcı oluyor.

Arkadaşı ile birlikte provalara katıldığını ifade eden Sinem Kiligaslan, “Benim için çok güzel bir deneyim oldu. Zacharias hocamıza çok teşekkür ederim. Kafamdaki birçok soru işaretine cevap bulduğumu söyleyebilirim. Sağlıklı bir toplum için. , Bu tür eğitimlerin sağlıklı bireyler için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Özellikle günümüzde boşanmaların artması gibi durumlarda bu tür eğitimlerin gerekli olduğunu düşünüyorum.

Mutlu Evlilik Akademisi’nin eğitimine katılan Serene Özdemir, KAYMEK’i tanıdığını ve kurslarına katıldığını belirterek, “Bir gün hepimiz evleneceğiz, sağlıklı ve doğru seçimler çerçevesinde olması lazım ki sağlıklı ve doğru seçimler çerçevesinde olsun. karşılıklı ve barışçıl bir ilişki. Öğrenecek çok şeyimiz var, paylaşmaya da devam edeceğim.” Herkesin bu tür seminerlere katılması ve mutlaka katılması huzurlu bir yaşam için çok önemli. Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkanımız Memduh Büyükliç.”

Eğitimin çok iyi olduğunu söyleyen aile danışmanı Handan Tuckerley, “Eğitimin bir doktor tarafından anlatılması da çok güzeldi. İnteraktif olması da çok eğlenceliydi. Biz de rahatça gelip sorularımızı sorabildik. Barış Ağacı’na çok teşekkür ederim, gelecek projeleri de merakla bekliyorum.Eğitime katılma fırsatı bulanlara kesinlikle tavsiye ediyorum, gerçekten çok eğlenceliydi.”

Eğitimin ilk haftasının tamamlandığı Yedinci Mutlu Evlilik Akademisi 3 hafta daha devam edecek. Akademi, bu alandaki uzmanların vereceği eğitimlere, ikinci hafta eğitimlerinde Klinik Psikolog İzzet Özer, “Karar verme ve birlikte çalışma becerisi”, üçüncü hafta ise psikolojik danışmanlık ve ERÜ Direktörü eğitimlerine devam edecek. Rehberlik Merkezi’nden. Görürüz. Dr. Dördüncü hafta eğitiminde Mustafa Atak “İş ve Problem Çözme Becerileri” ve “Öfke Kontrolü” konularında eğitim verirken, ADRB Bölge Koordinatörü kursiyerlere “Dinimizde Evlilik Kurumu” konusunda eğitim verecek.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın