medyauzmani.com
Voleybol İkinci Lig: Albedo Kahramanmaraş Voleybol: 3 Adıyaman Gençlerbirliği: 0 – Haber Ajans

Voleybol İkinci Lig: Albedo Kahramanmaraş Voleybol: 3 Adıyaman Gençlerbirliği: 0

Albedo Kahramanmaraş Voleybol Türkiye Kadınlar Voleybol Ligi 2’de Adıyaman Gençlerbirliği’ni 3-0 yendi ve ligde 5 üzerinden 5 puan aldı.

Türkiye Kadınlar Voleybol Ligi’nde altıncı hafta heyecanı ikinci oldu. 15. Grup’ta mücadele eden Alpedo Kahramanmaraş voleybol takımı, Kahramanmaraş Merkez Spor Kompleksi’nde Adıyaman Gençlerbirliği ile karşı karşıya geldi.

Karşılaşmaya hızlı başlayan ev sahibi ekip, ilk grubun ilk teknik molasına 8-4 önde girdi. Orta yarıda rakibini geride bırakan Albedo Kahramanmaraş voleybol takımı ilk seti 25-7 kazanırken, ikinci teknik süreyi 16-5 geride bıraktı.

İkinci sete hızlı başlayan Alpedo Kervan’ın voleybol takımı bu grubun ilk teknik molasına 8-4, ikinci teknik molaya 16-8 üstünlükle girdi ve bu seti 25-9 kazandı.

Üçüncü grubun ilk teknik molasına 8-1, ikinci teknik molasına 16-8 üstünlükle giren Alpedo Kahramanmaraş voleybol takımı, son seti 25-8 kazanarak 5/7’lik bir galibiyet elde etmeyi başardı. maç 3-0.

Albedo Kahramanmaraş’ın voleybol takımı bu sonuçlarla puanını 15’e yükseltti ve sürücü koltuğunu rakiplerine bırakmadı. Adıyaman Gençlerbirliği bu mağlubiyetle haftayı sıfır puanla sekizinci sırada tamamladı.

Maç sonunda açıklama yapan Albedo voleybol kaptanı Albedo Kahramanmaraş Zahra Kochkonso, “Yolumuza tüm enerjimizle devam ediyoruz. Bugün takım olarak iyi bir oyun oynadık ve maçı 3-0 kazanmayı başardık. Bu güzel oyundan dolayı mutluyuz.Hedefimiz play-off maçlarında kalmak.

Ligin altıncı haftasında Alpedo Kahramanmaraş voleybol takımı deplasmanda Merinos Genç ile karşılaşacak, Adıyaman Gençlerbirliği ise evinde Sivas İl Özel İdaresi’ni konuk edecek.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın