medyauzmani.com
Venezuela Büyükelçisi Reyes, Narenciye Festivali’nde yemek pişiriyor – Haber Ajans

Venezuela Büyükelçisi Reyes, Narenciye Festivali’nde yemek pişiriyor

Bu yıl 8. Mersin Uluslararası Narenciye Festivali’ne davet edilen Venezuela Büyükelçisi Jose Gregorio Bracho Reyes, ülkesine özgü bir lezzet olan Hayata Dönüş adlı bir yemek hazırlayarak protokol üyelerine sundu.

Kentin en büyük organizasyonu olan narenciye festivali tüm hızıyla devam ederken, gastroshow pavyonu büyük ilgi görüyor. Ünlü şefler, narenciye ile hazırladıkları lezzetli tarifleri Mersinlilerle paylaşarak onlara tat verirken, gün boyunca Gastro Show’un konuğu Venezuela Büyükelçisi Jose Gregorio Bracho Reyes oldu.

Bir şef gömleği giyen Reyes, tezgaha gitti ve Venezüella sahillerinde sıkça yenen ahtapot ve karides gibi deniz ürünlerini içeren “hayata dönüş” adlı soğuk bir yemek hazırladı. Aralarında Vali Ali Hamza Pehlivan ve eşi Yıldız Pehlivan’ın da bulunduğu protokol üyelerine, Mersin Borsası ve Narenciye Festivali Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir’e Reyes’in kızarmış mısır unuyla yaptığı yemek ikram edildi.

Büyükelçi Reyes, Mersin’e ve Akdeniz bölgesine duyduğu sevgiyi dile getirerek, narenciye festivaline katılmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Festival Pazar günü de tüm hızıyla devam etti.

Öte yandan Mersin’in en büyük festivali Narenciye Festivali’nin sekizinci günü Mersinliler için pazar eğlencesi ile birleşiyor. Dün başlayan ve rengarenk görüntülere sahne olan festivalin ikinci gününde çarşı eğlencesiyle birlikte heyecan dorukta. Sabahın erken saatlerinde festival alanına gelen çok sayıda vatandaş güzel havanın tadını çıkardı. 200’den fazla tezgahta alışveriş yapma imkanı da bulan aileler, çocuklarıyla oyun alanlarında güzel vakit geçirdi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın