medyauzmani.com
Vapuru kaçırdı, bomba tehdidinde bulundu – Haber Ajans

Vapuru kaçırdı, bomba tehdidinde bulundu

Sahte bomba ihbarı veren Bursa’dan İstanbul’a gitmek için biletini aldığı vapuru kaçıran yolcular ortalığı karıştırdı. İhbar üzerine Bursa ve İstanbul limanlarına yanaşan vapurlar bombalarla arandı. Yolcular arandı. Polise yalan ihbarda bulunup vapura yetişemeyince otobüsle İstanbul’a giden zanlı, kısa sürede Bursa polis ekipleri tarafından otoyolda yakalandı.

Akşam saatlerinde Bursa hattı 112’yi arayan kişi, Bursa-İstanbul-İstanbul-Bursa vapurlarında bomba ihbarı yapıldığını bildirdi. Bursa polis ekipleri ihbarı dikkate alarak İstanbul’a bildirdi. İstanbul’a yanaşan gemide arama yapıldı, herhangi bir soruna rastlanmadı.

Sirkeci’den kalkan ve Bursa’ya gelen vapur, ihbar üzerine en yakın Armutlu limanına çekildi.

Burada panik yaşanmaması için yolculara gemide arıza olduğu söylendi. Ancak gemi, detaylı arama yapılması ve 400 yolcunun mağdur olmaması için Bursa Valisi Yakup Canpolat’ın talimatıyla derhal Mudanya rıhtımına yönlendirildi. İstanbul’dan gelen yolcular, terör ve asayiş ekipleri tarafından Mudanya iskelesinde bir süre bekletildi. Gemide detaylı arama yapılırken, yolcular fiziki aramalarının ardından rıhtımdan çıkarıldı.

Öte yandan sahte ihbarda bulunan kişinin kimliği kısa sürede belirlendi. Şahsın 15 gün önce İstanbul’dan iş için Bursa’ya gelen ve işinden ayrılınca İstanbul’a dönmek isteyen 22 yaşındaki EA olduğu belirlendi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bu kişinin Bursa Şehirlerarası Otogar’dan otobüse binerek İstanbul’a hareket ettiğini belirledi.

Operasyonla ilgili yalan ihbarda bulunan şahıs, Bursa-İstanbul karayolu üzerindeki Orhangazi ilçesi yakınlarında tutuklandı. İşten çıkan EA, sorgusunun ardından yarın mahkemeye sevk edilecek.

Panik içindeki yolcular, Mudanya iskelesinde üst aramasının ardından Bursa’ya giden otobüslerle ayrıldı.

Öte yandan EA’nın ibareyi gözden kaçırdığı için böyle bir ihbarda bulunduğunu kabul ettiği öğrenildi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın