medyauzmani.com
Uzmanlara göre Kahramanmaraş depremi 130 atom bombası büyüklüğünde oldu. – Haber Ajans

Uzmanlara göre Kahramanmaraş depremi 130 atom bombası büyüklüğünde oldu.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde bu sabah meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki deprem nedeniyle Kahramanmaraş’ın da aralarında bulunduğu 10 farklı şehirde çok sayıda bina hasar gördü. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan öğle saatlerinde yaptığı açıklamada 912 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. Ancak geçtiğimiz günlerde resmi makamlar ölü sayısının bin 541’e yükseldiğini açıkladı.Erdoğan, Kahramanmaraş depremi sonrası yaptığı açıklamada, “1939 Erzincan depreminden sonra yaşanan en büyük felaket bizi şok etti.” kelimeler kullandım. Uzmanlar da aynı fikirde! Bazı jeomühendisler deprem sonrasında dikkat çekici açıklamalarda ve uyarılarda bulunurlar. Gelin detaylara birlikte göz atalım…

Yer bilimci Prof. doktor. Nasi Jüri, yetkilileri bölgedeki barajları kontrol etmeye çağırıyor.

Ancak Güror, bu sabah meydana gelen depremle ilgili jeologların çeşitli uyarılarda bulunduğunu ancak uyarıların dikkate alınmadığını söylüyor. Öte yandan Gürur, Kahramanmaraş’ı vuran depremin ardından Hatay ve Adana’ya da dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor.

jeofizikçi A. doktor. Ovgun Ahmet Erkan’a göre Kahramanmaraş depremi “130 atom bombası” büyüklüğündeydi!

yer sarsıntısı

Erkan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Hatay – Osmaniye – Kahramanmaraş – Gaziantep hattında “yüzyıllardır beklenen” depremin 130 atom bombası büyüklüğünde olduğunu belirtti. Bölgede şiddetli artçı sarsıntıların devam etme ihtimaline karşı uyarıda bulunan Erkan, bölge vatandaşlarını evlerine girmemeleri çağrısında bulundu.

Profesör. doktor. Şerif Barış, Kahramanmaraş’ı vuran depremi 1999 depremine benzetti.

yer sarsıntısı

Bariş, konuyla ilgili şunları söyledi:Maalesef çok büyük bir deprem, 1999 Kocaeli depremine benzer bir deprem, mutlaka eziyor. Özellikle kırsal kesimlerde evlere girmemekte fayda var.Cümleler kullanın.

Bazı uzmanlar 7.7 büyüklüğündeki depremin “beklenen bir deprem” olduğunu söylüyor.

yer sarsıntısı

jeoloji mühendisi doktor. Süleyman Pampal, Türkiye’yi boğan deprem hakkında konuştu.Beklediğimiz deprem buydu. Yıllardır konuştuğumuz bir depremdi. En son Sivrice Pütürge depreminden sonra söyledik. Doğu Anadolu Fay Zonu’nun Türkiye’nin en tehlikeli bölgelerinden biri olduğunu söyledik ve oradan Sincik, Gölbaşı, Türkoğlu ve Hatay sektörlerinin sismik boşluk beklediğini ve burada önlem alınması gerektiğini teyit ettik.Cümleler kullanın.

Pampal, Kahramanmaraş’ı vuran depremin ardından özellikle Hatay bölgesinde daha şiddetli depremlerin olabileceği uyarısında da bulundu. Ayrıca Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. doktor. Öte yandan Şener Chumezsoy, Muğla’nın Marmaris ilçesinde 7 büyüklüğünde deprem olabileceği uyarısında bulundu.

7.7 büyüklüğündeki deprem hakkında daha detaylı bilgi için:

17 Ağustos’tan sonra en büyük felaket: Kahramanmaraş’ta 7,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Kaynak: 1


Bilgi / Uyarı
Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi ve kişiyi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Web adresimiz ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir. İçerikler otomatik yüklenmektedir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın