medyauzmani.com
Uygulamalara yakalanan 32 kişiden 12’si tutuklandı – Haber Ajans

Uygulamalara yakalanan 32 kişiden 12’si tutuklandı

Aksaray’da polis ekiplerinin yürüttüğü barış ve güven uygulamalarında gözaltına alınan 32 kişiden 12’si 7 gün süreyle 7 ayrı noktada tutuklandı.

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından kentin 7 ayrı noktasında Barış ve Güven uygulaması kapsamında incelemeler yapıldı. Bir hafta içinde, özellikle suç ve suçlularla mücadele için vatandaşlar arasında barış ve güvenlik duygusunun artması için kentte sürekli denetimler yapıldı. Sabit noktalarda akşam saatlerinde başlayan aramalar, gece geç saatlere kadar devam etti. Araçların sürücüleri ve yolcuları kontrol noktalarında indirilirken, araçlarda ve şahıslarda detaylı arama yapıldı. Asayiş Şube ekiplerine denetimlerde mahalle ve çarşı korucuları eşlik ederken, 3.842 vatandaşa Genel Bilgi Anketi (GBT) yapıldı. 403 araca el konulan emirlerde, mobil POLCEP sistemi üzerinden yürütülen soruşturmalarda çeşitli suçlardan aranan 32 kişi gözaltına alındı. Adli makamlar ise 32 kişiden 12’sini tutuklayarak oraya sevk edip hapse attı.

Aramalarda 10 farklı şahıstan 27.06 gram metamfetamin, 21.55 gram esrar ve 5 gram eroin ele geçirildi. 10 zanlı Uyuşturucu Suçları Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi. Bu arada 2 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet ruhsatsız kurusıkı tabanca, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 11 adet 9mm tabanca fişek ve 15 adet kurusıkı fişek ele geçirildi. Trafik incelemelerinde, çalıntı olduğu belirlenen bir motosiklet çekici ile otoparka çekildi. İl Emniyet Müdürlüğü, resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından “Suç ve suçlularla mücadelemiz vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için kararlılıkla devam edecektir” açıklaması yaptı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın