medyauzmani.com
Üsküdar’da dünyaca ünlü sanatçı Mark Eliyahu’nun rüzgarları esti – Haber Ajans

Üsküdar’da dünyaca ünlü sanatçı Mark Eliyahu’nun rüzgarları esti

Üsküdar Belediyesi, 2022-2023 Kültür Sanat sezonunu dünyanın en ünlü müzisyenlerinden Mark Eliyahu’nun vereceği konserle açtı. Üsküdar Harim Meydanı’nda düzenlenen ücretsiz halk konserine, başta Üsküdar olmak üzere İstanbul’un dört bir yanından on binlerce müziksever katıldı. Kamancha öğretmeni Mark Eliyahu, güzel eserleriyle konsere gelen herkesi büyüledi.

Müziğinde Doğu ve Batı’yı harmanlayan, antik enstrümanları modern ve geçmeli seslerle buluşturan Mark Eliyahu, Üsküdar Belediyesi’nin düzenlediği konserler sırasında Harem Plajı’nda sahne aldı. Binlerce kişinin katıldığı partide izleyenler oldukça eğlendi. 2022-2023 sezonu hazırlıklarını tamamlayan Üsküdar Belediyesi, yeni sezonu Mark Eliyahu’nun konseriyle açtı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkman’ın da katıldığı konser, izleyenleri müzikle doldurdu.

Dünyaca ünlü müzisyen Mark Eliyahu Üsküdar’daydı

Müzik çalışmalarına küçük yaşta başlayan ve dünyaya açılmaya devam eden Kamança öğretmeni Mark Eliyahu, Türkiye’deki en büyük konseri için dün akşam Üsküdar Harem’deydi. 2022-2023 Üsküdar Belediyesi Kültür Sanat Sezonu açılışı için düzenlenen konser öncesinde, Üsküdar ve İstanbul’un dört bir yanından on binlerce sanatsever Harem Meydanı’na akın etti. Dünya müziğiyle dünya çapında milyonlarca hayranı olan Mark Eliyahu’nun konseri merakla bekleniyordu.

Eliyahu en güzel bestelerini çaldı

Eliyahu, iki saatlik konserinde en ünlü bestelerini Üsküdar ve İstanbul halkı için seslendirdi. Mark Eliyahu Journey, Endlees, Open Sky, Through Me, Tribe, Hadi Uçalım, Umut, Damlalar, Güneş Işığı, Sırt, Kum, Bahar Ağlayan Bir Şarkı, Her Zaman Şimdi, Hatırlıyor musun, Krav Shtayyeh, Buzz, Sel Dansı, Seninle, Dua, Günaha, Minnettar, Muhteşem Dokuzlar, Kardeşler Topla’, haremden tüm İstanbul’a dağıldı.

“Bu yıl yine tam bir kültür ve sanat sezonu bizi bekliyor”

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkman, “Kültür ve sanat adına çok başarılı çalışmalar yaptığımızı söyleyebiliriz. Bu yıl yine harika bir konserle sezonu açıyoruz. Mark Eliyahu harika bir sanatçı, dünya müzisyeni. Dedik. , “Kimi açalım?” Bu gençlerin isteği üzerine karar verildi, Harem meydanı kalabalıktı, meydanda şu anda 60.000’e yakın genç var. 60.000 genç hala İstanbul’un en ücra köşelerinden geliyor. harika bir duygu.Gençlerle iletişim kuracağımız dilimiz kültür, sanat, müzik ve eğitim. Bu yıl yine dolu dolu bir kültür ve sanat sezonu bizleri bekliyor” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın