https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Ünlüler bile koşamıyor! İç çamaşırı alırken yapılan 8 hata - Haber Ajans
Anasayfa » Haber » Ünlüler bile koşamıyor! İç çamaşırı alırken yapılan 8 hata

Ünlüler bile koşamıyor! İç çamaşırı alırken yapılan 8 hata

İç giyim seçimi oldukça hassas bir konudur. Bu nedenle moda uzmanları ve dergiler, giyimden bahsederken genellikle sütyen veya külot hakkında pek tavsiye vermezler. Bu yazımızda ünlülerin bile yaptığı 8 iç çamaşırı hatasından ve nasıl düzeltileceğinden bahsedeceğiz. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

1. Giysilerinizin altında buğulanma olmamalıdır.

Bazı kadınlar, önemli etkinliklere giderken kıyafetlerinin içine korse gibi şekillendirici giymeyi tercih ediyor. Ancak korseler kıyafet altından belli olmamalıdır. Bu nedenle alacağınız şekillendiricinin dikiş yerlerine ve dar giysi içindeki konumuna dikkat etmelisiniz.

2. Aşırı sıkı olmamalıdır

içmek

Bazı insanlar, ince bir bel etkisi yaratmak için iç çamaşır bedenlerini küçük alırlar. Ancak vücudunuzu şekillendiren iç çamaşırın sıkılığı değil, yoğun ve elastik kumaşıdır. Ayrıca çok küçük olan iç çamaşırları da tam tersi bir etki yaratarak sizi normalden daha kilolu gösterebilir.

3. Dar pantolonların altında külot çizgileri görünüyor

içmek

Elbise, etek veya tayt giymeden önce iç çamaşırınızın belirgin dokulara veya kalın dikişlere sahip olmadığından emin olmanız gerekir. Belirgin külot çizgilerinin varlığı çok sevimli bir görüntü oluşturmaz. İnce kumaştan yapılmış dar giysiler giyiyorsanız en iyi seçenek dikişsiz iç çamaşırı veya tanga kullanmaktır.

4. Sütyenlerinizi sıkı tutmayın

içmek

Sütyen askıları, bir sütyenin destek rolünün yaklaşık %30’unu gerçekleştirir. Ancak asıl iş askılar değil, sutyenin önü, yanları ve alt askıdır. Ayrıca çok sıkı olan askılar rahatsız edicidir ve omzunuzu incitebilir.

5. Normal Sütyenler Egzersiz İçin Uygun Değildir

En sevdiğiniz sütyen ne kadar rahat olursa olsun, spor yapmak için kesinlikle uygun değil. Geleneksel sütyenler, aktif spor sırasında memeye gerekli desteği sağlamaz. Ayrıca bağcıklar terli cilde sürtünerek tahrişe neden olabilir. Rahatınız ve güvenliğiniz için iyi bir spor sutyeni seçin.

6. Farklı giysiler farklı iç çamaşırları gerektirir

Klasik sütyenler herkesin ilk tercihi olsa da bazı kıyafetlerin altında kötü durabiliyor. Örneğin sırtı açık elbiseler asla klasik sütyenlerle uyum sağlayamaz. Veya ince ve dar bir ceket giyiyorsanız, altına giyilen kumaş ne olursa olsun onu vurgular. Bu durumda dantelsiz ve fırfırsız basic iç çamaşırları tercih etmelisiniz.

7. Dar sutyenler daha dolgun bir göğüs etkisi yaratmaz

Bazı kadınlar, küçük bir sütyen giymenin göğüslerini daha dolgun göstereceğini düşünür. Ancak sıkı sutyenler nefes almayı zorlaştırdığı, kan dolaşımını bozduğu, sırt ve göğüste hoş olmayan kıvrımlara neden olduğu için sağlığa zararlı olabilir. En sağlıklı seçenek, bedeninize uygun dolgulu sütyenleri seçmektir.

8. Beyaz T-shirt’ün Altına Çıplak Sütyen Giymek Zorunda Değilsiniz

Muhtemelen hepimiz beyaz bir bluzun altına siyah bir body giymenin pek de iyi bir fikir olmadığını düşünüyoruz. Aynısı beyaz iç çamaşırı için de geçerlidir. Ancak bronz ten rengi cilde karışarak beyaz kumaşın altında neredeyse görünmez hale gelir.

Ancak nude sütyeniniz yoksa kırmızı sütyen de tercih edebilirsiniz. Kulağa garip geldiğini biliyoruz ama araştırmalara göre beyaz bir tişörtün altında kırmızı sutyen gizleniyor. Sadece dikkatli olun, pembe veya bordo değil, düz bir kırmızı olmalıdır.

İlginizi çekebilir:

Topla Biz Açıkla! Vücut tipine göre iç giyim nasıl seçilir?

Kaynak: 1

Bilgi / Uyarı
Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi ve kişiyi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Web adresimiz ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir. İçerikler otomatik yüklenmektedir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın