medyauzmani.com
Ümit Yaşar Özkan şiirlerini kutladı – Haber Ajans

Ümit Yaşar Özkan şiirlerini kutladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kederli şair Ümit Yaşar Özkan’ın vefatının 38. yıl dönümünde “anma etkinliği” düzenledi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı “Sosyal Aktivite Kulüpleri Projesi” kapsamında faaliyet gösteren Şiir Kulübü öncülüğünde düzenlenen programda şairin unutulmaz şiirleriyle anıldığı programda besteleri Amit Yaşar Özkan’a ait. Şiirler Büyükşehir Belediyesi sanatçıları tarafından seslendirildi.

Hüzün şairinin şiirleri de katılanları hüzünlendirdi.

Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen törene Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdal Kökyaz, belediye çalışanları ve vatandaşlar, çok sayıda şair, yazar ve yorumcu ile merhum şairin yakınları Mehmet Özkan ve Hizmet Oğuzkan, törene katıldı. Etkinlikte Büyükşehir Belediyesi Şiir Kulübü Başkanı Sonay Ardıji ve Şiir Kulübü Müdürü İbrahim Kahn sunumlar yaptı.

Şairler ve yazarlar Ali Yidegöz, Erdal Dalgash ve Mehmet Ansari Uzaras, öğretmen ve yazar Nihid Tuna, yazar ve çevirmen Melek Sepel, ses sanatçısı ve çevirmen Sultan Koç, ses sanatçısı ve çevirmen Özlem Tosyal, öğretmen ve çevirmen Fosun Topkara, Yaşar Oğuzcan’ın şiirlerini yazdı. şarkı söyledi. Rahmetli şairi sahnede eğitimci ve yorumcu Sait Mirkan canlandırdı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın