medyauzmani.com
Ukrayna, Kuzey Akım 1 gaz sızıntısını Rusya için “terörist saldırı” olarak nitelendirdi – Haber Ajans

Ukrayna, Kuzey Akım 1 gaz sızıntısını Rusya için “terörist saldırı” olarak nitelendirdi

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Danışmanı Mikhail Podolak, Kuzey Akım 1 boru hattındaki gaz sızıntısının Rusya tarafından planlanmış bir “terörist saldırı” olduğunu iddia etti.

Rus gazını Baltık Denizi üzerinden Avrupa’ya taşıyan Kuzey Akım 1 ve Kuzey Akım 2 boru hatlarında gaz sızıntısı meydana gelirken, Ukrayna, Kuzey Akım 1 gaz sızıntısını Rusya için “terörist saldırı” olarak nitelendirdi. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Danışmanı Mihail Podolak, Kuzey Akım 1 boru hattındaki gaz sızıntısının Rusya’nın planladığı bir “terörist saldırı” olduğunu, Kuzey Akım 1’deki “gaz sızıntısının” ise Rusya ve Avrupa Birliği tarafından planlanan bir terör saldırısı olduğunu iddia etti. Birlik. karşı bir saldırı eyleminden başka bir şey değildir. Rusya, Avrupa’daki ekonomik durumu istikrarsızlaştırmak ve kıştan önce paniğe neden olmak istiyor” dedi.

Danimarka Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, Kuzey Akım 1 boru hattında Bornholm Adası’nın kuzey doğusunda iki, Güney Dewyud’da ise Kuzey Akım 2 boru hattında bir sızıntı olduğu bildirildi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın