medyauzmani.com
Türkiye’nin kesik futbol şampiyonası Van’da başladı – Haber Ajans

Türkiye’nin kesik futbol şampiyonası Van’da başladı

Van Valiliği ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından 12-17 Bayanlar 2022 tarihleri ​​arasında düzenlenen Ampute Türkiye Futbol Şampiyonası Van’da başladı.

Van İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne bağlı İpekilu Spor Kompleksi’nde düzenlenen organizasyon, Etimesgut Butures Spor Kulübü ile İzmir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü arasında oynanan maçla başladı. Burada konuşan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Balcı, Türkiye Ampute Futbol Kupası’na ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Kazandığı dünya şampiyonluğu ile ay-yıldız bayrağını yükselten ampute milli futbol takımının herkesi gururlandırdığını ifade eden Vali Balcı, “Ampute milli takımının teknik direktörü Osman Çakmak, gazilerden biri ve kendisi de öyle. gurur kaynağımızdır.Sporcu ruhuyla ülkemiz ve ülkemiz.Bu haklı gururu ülkemize kazandırdığı ve milletimizi gururlandırdığı için kendisini yürekten kutluyorum.Daha büyük başarılara imza atacaklarına yürekten inanıyorum. Ampute futbol Türkiye Kupası Perşembe gününe kadar devam ediyor. Wan halkının bu alanları doldurmasını istiyoruz.”

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Genel Sekreteri Mehmet Berk İnan, Türkiye’de ilk kez ev sahipliği yaptıkları Dünya Kupası organizasyonundan başarıyla ayrılarak şampiyon olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Annan, “Burada gördüğünüz insanlar arasında düşmanla cesurca yüzleşen, vatanımızın güvenliği için kendilerini savunan gazilerimiz ve çeşitli nedenlerle bir uzvunu kaybeden kardeşlerimiz var” dedi.

Ampute milli futbol takımının teknik direktörü Othman Shaqmak, bölgede bu tür organizasyonların düzenlenmesinin önemli olduğunu belirterek, maçların eğlenceli ve dostça geçmesini umduğunu söyledi.

Müsabakalar, Vali Balcı’nın Etimesgut Belediyesi’nin Ampute Spor Kulübü karşılaşmasını ve İzmir Belediyesi’nde Gençlik ve Spor Kulübü maçını başlatmasıyla başladı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın