medyauzmani.com
Türkiye’de ilk konserini veren dünyaca ünlü bas gitarist Kenga Glikten’den özel notlar – Haber Ajans

Türkiye’de ilk konserini veren dünyaca ünlü bas gitarist Kenga Glikten’den özel notlar

Polonyalı ünlü gitarist Kinga Çelik, Türkiye’deki ilk konserini verdi. Çelik, törenin ardından özel açıklamalarda bulundu.

İngiliz şarkıcı Eric Clapton’ın Tears in Heaven şarkısını yeniden yorumlayıp internete yükleyerek ünlenen Polonyalı basçı Kenja Çelik, Türkiye’deki ilk konserini CSO Ada Ankara Sahnesi’nde verdi. Caz müzisyeni ve vibrafoncu Eric Glick’in kızı Kinga Glick, müzik kariyerine on bir yaşında başladı. 18 yaşına kadar ağabeyi davulcu ve babasıyla kurduğu PIK adlı üçlünün içinde yer alan Kinga, 18 yaşında ilk albümü “The Record”u kaydetti. Caz Açık Stuttgart ve Saint Moritz Caz Festivali gibi büyük uluslararası festivaller. Türkiye’de ilk kez sahne alan Kinga Çelik, CSO Ada Ankara’daki konserinin ardından İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine özel bir açıklama yaptı.

“Çoğu zaman sezgilerimi takip etmek ve sevdiğim şeyi yaratmak istiyorum.”

Olağanüstü gitarist Kenja Glek, 11 yaşından beri gitar çaldığını belirterek, “Bu her zaman çalmak istediğim enstrümandı. Bu yüzden çok mutluyum, yapabilirim çünkü uzun zamandır hayalimdi. erken yaş. Genellikle hissettiklerimi yaratmak istiyorum. Çoğu zaman içgüdülerimi takip etmek ve sevdiğim şeyi yaratmak istiyorum, melodiye ve uğultuya odaklanmayı gerçekten seviyorum çünkü bu müzikte gerçekten takdir ettiğim en önemli şey. ” Kendimi tek bir tarzla sınırlamak istemiyorum” dedi.

“Tears in Heaven, derin anlamı olan gerçekten güzel bir şarkı”

Eric Clapton’ın Tears in Heaven şarkısını hocası sayesinde tanıdığını kaydeden Glick, “Bas çalmaya başladığımda öğretmenim bana Jeff Berlin’in bas aranjmanını gösterdi. Çalmaya başladığımda sol elim çok küçüktü. biraz, Tears in Heaven’ın bu formunu bas için yeniden öğrenmeye karar verdim. Derin bir anlamı olan gerçekten güzel bir şarkı. Gerçekten ilham verici ve bu şarkının birçok kişiye ulaşmasına sevindim, ama benim şarkım değil. aranjman bile değil, şarkıyı yeniden yorumladım. o yüzden telif hakkı bende yok.”

“Hayatımda olan her şeyin, düşünme şeklim üzerinde gerçek bir etkisi olduğuna inanıyorum.”

Glick, yeni bir albüm veya şarkı oluştururken yalnızca müzikten ve belirli şarkılardan ilham almadığını vurgulayarak, “Hayatımda olan her şeyin yarattığım şeyler üzerinde, müzik ve çevremdeki hayat hakkında nasıl düşündüğüm üzerinde gerçek bir etkisi olduğunu düşünüyorum. Ama türler, türler hakkında çok açık olmaya çalışıyorum Farklı müzikler, bu yüzden sadece caz veya pop dinlemiyorum.Çok net olmaya çalışıyorum. Etrafta klasik insanlar olmasına sevindim. Onlarla hakkında çok konuşuyoruz. O yüzden açık olmanın ve farklı şeyler dinlemenin benim için çok önemli olduğunu söyleyebilirim.”

“Türk ailesiyle sofrada yemek yemek farklı olacak”

Türkiye’deki konserinin kendisi için yeni bir deneyim olduğunu ve ilk kez Türk yemeği yapacağını doğrulayan Kinga Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türk yemeklerini çok duydum. Buraya gelip denemek zorundaydım. O yüzden burada olmaktan mutluyum. Farklı ülkeleri seviyorum, farklı kültürler ve insanlar görüyorum, tanışıyorum ve keşfediyorum. Bu yüzden buradayım. Çok mutluyum çünkü işim seyahatle de ilgili.Sofrada yemek yemek olacak Türk ailesiyle aile ayrı.Çünkü otellerde genellikle ortak kültür yemekleri var.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın