medyauzmani.com
Toroslar Çocuk Şenliği devam ediyor – Haber Ajans

Toroslar Çocuk Şenliği devam ediyor

Çocukların bir haftalık Mersin tatilinde eğlenceli, verimli ve kaliteli zaman geçirmeleri için hazırlanan “Toroslar Çocuk Şenliği” büyük ilgiyle devam ediyor.

Hafta sonu Yunus Emre Kültür Merkezi’nde başlayan etkinliklere binlerce çocuk akın etti. Ekranların sevilen çizgi film karakterleri Niloya, Kukuli ve Elif’in Düşleri’ni çocuklarla buluşturan belediyede düzenlenen bu etkinlik, hem çocuklar hem de aileleri tarafından büyük beğeni topladı.

Festival 18 Kasım Cuma gününe kadar devam edecek.

Çizgi film karakterlerinin yanı sıra Hacivat-Karagöz, sihirbaz gösterisi, seramik atölyesi, uzay çadırı, şişme oyun setleri, yüz boyama gibi eğlence etkinliklerinin de yer aldığı festival 18 Kasım Cuma gününe kadar devam ediyor. Nice Friends 15 Kasım Salı Heidi 16 Kasım Çarşamba Great Wings 17 Kasım Perşembe Claglan 18 Kasım Cuma 13.00 – 16.00 – 19.00 saatleri arasında Yunus Emre Kültür Merkezi’nde çocuklarla buluşuyor.

Türkiye tarihinde bir ilk olan ve ülke genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Çöküş Etkisi – Tatbikat” tatbikatı binlerce çocuk ve vatandaşın katılımıyla Toroslar Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Animasyon film kahramanı Niloya’nın gösterimini izlemeye gelen çocuklar, saat 18.57’de aileleriyle birlikte ağız kavgası, yakın çekim ve kurulum yaptı.

“Siz çocuklar çok güzelsiniz”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; Mutlu çocuklar, mutlu aileler ve mutlu bir boğa için çalışıyoruz” dedi. Mersin’in en büyük çocuk festivalini Toros Dağları’nda hayata geçirmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Yılmaz, etkinliklere katılan tüm çocuklara teşekkür ederek, “Çocuklar geleceğimiz ve yaşama sevincimizdir. Toroslar Belediyesi olarak çocuklarımızı önemsiyoruz. Geleceğimizin teminatı olan, korunmaya muhtaç, sevgi, şefkat ve hoşgörü ortamında büyüyen çocuklarımızın kişisel gelişimlerinin yanı sıra keyif alacakları etkinlikler düzenlemek görevimizdir. Birlikte olduğumuz çocuklarımızın her türlü ihmal ve istismardan korunmasını, milli değerlerini yerine getirmesini, geleceğe umutla bakmasını sağlamak, onların Sağlık, spor ve sanat alanlarında gelişmelerini sağlamak için var gücümüzle çalışmaktır. özellikle eğitim alanında.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın