medyauzmani.com
Tekkeköy’de Satranç Yüksek Lisans Bursları – Haber Ajans

Tekkeköy’de Satranç Yüksek Lisans Bursları

Samsun (İHA) – Tekkeköy Belediyesi ve Tekkeköy İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü iş birliğiyle 10 Kasım’da düzenlenen Atatürk’ü Anma Satranç Turnuvası’nda dereceye girenler ödüllendirildi.

Tekkeköy semtinde satranç turnuvasının heyecanını yaşadı. Yaşar Dogo Kapalı Spor Salonu’nda satranç konuşma bilgisine sahip 4 kategoride 180 sporcunun katıldığı yarışma, dün oynanan maçlarla 6 raundun üzerinde tamamlandı.

Satrançseverlerin takım arkadaşlarını rakiplerine mat etmek için büyük bir mücadele verdiği müsabakanın ardından turnuva ödülleri sahiplerini buldu. Törende satranç ustalarına ödülleri Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Samsun İl Gençlik ve Spor Müdürü Feyzullah Dereci, Tekkeköy İlçesi Gençlik ve Spor Müdürü İlkay Aydın ve Türkiye Satranç Federasyonu temsilcileri tarafından takdim edildi.

Kazananları tebrik ederek başarılarının devamını dileyen Tokat Belediye Başkanı Hasan Tuğar, her zaman sporun ve sporcunun yanında olduklarını belirterek, “10 Kasım’da vefatının hatırasını bırakan ve daha önce kutlayan Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk. Bu turnuvanın adının bir özdeyişi var: “Akıllı, çevik ve aynı zamanda ahlaklı bir sporcuyu seviyorum” diyor. Sporda ve hayatlarında başarılarının devamını dilerim.Geçmişte ve bugün olduğu gibi gelecekte de sporu desteklemeye devam edeceğiz.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın