medyauzmani.com
Tekirdağ’ın ünlü leylek talihsiz bir kaza geçirdi – Haber Ajans

Tekirdağ’ın ünlü leylek talihsiz bir kaza geçirdi

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde yaklaşık üç yıldır yaşayan ve kışı güneye göç etmektense Süleymanpaşa’da geçirmeyi tercih eden nazik leylek, bacaklarına misina sarılarak kurtarıldı.

Yaklaşık üç yıl Süleyman Paşa’da yaşayan ve kışı güneye göç etmek yerine Süleyman Paşa’da geçirmeyi tercih eden nazik leylek, kısa sürede şehrin tılsımı oldu ve Süleyman Paşa sakinleri tarafından kucaklandı.

Üç yıl önce geldi ve çocukların sevgilisi oldu

İnsanlara alışmış ve çocuklarla fotoğraf çekmeyi çok seven leylek, üç yıl önce yaralandı ve ilk kez göçmen sürüsünden ayrıldı. Ancak bu yıl sürüsünü bırakıp Süleyman Paşa’da kalmaya karar veren leylek, yeniden çocukların ve yurttaşların sevgilisi oldu. Zamanını Bidesten’in tarihi çevresi Süleyman Paşa Plajı ile Kumbağ Plajı arasında geçiren güzel leylek, hem tüccarların hem de vatandaşların çabaları ve Süleyman’ın girişimleri sayesinde kışı beslenme ve barınma sorunu yaşamadan geçiriyor. Paşa belediyesi.

Yara temizliği ve sağlık kontrolü

Süleyman Paşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Veteriner İşleri Birimi tarafından takibe alınan leylek talihsiz bir kaza geçirdi. Bacaklarına olta dolanan leylek, vakit kaybetmeden Süleymanpaşa Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nin ameliyathanesine götürülerek ilk müdahalede bulunuldu. Süleyman Paşa belediyesindeki veteriner, sağlığına kavuşan leylek için genel sağlık muayenelerini yaparak Süleyman Paşa sahiline doğru yola çıktı. Mutlu bir şekilde özgürlüğüne kavuşan sevimli leylek, kanadıyla kumsal eğlencesinin tadını çıkardı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın