medyauzmani.com
Süper Lig’in 14 haftalık bölümünün en çok ıslık çalanları Arda Kardeşler oldu. – Haber Ajans

Süper Lig’in 14 haftalık bölümünün en çok ıslık çalanları Arda Kardeşler oldu.

Süper Toto Süper Lig’in 14. hafta bölümünde 8 düdük çalan Arda Kardeşler, TFF Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından sahada en çok görev verilen hakem oldu. 15’er kez VAR yedek kulübesine oturan Alper Ulusoy ve Koray Gençerler de sahada zirveye oturdu.

Premier Lig’in 14. haftası, 13 Kasım Pazar günü oynanan maçlarla sona erdi ve Dünya Kupası’na girdi. 19 takımın mücadele ettiği bu dönemde 125 maç oynandı. Hakemler, oyuncular ve teknik heyetler kadar yoğun bir maç programıyla karşı karşıya kaldı.

En çok düdük çalan hakem Arda Kardeşler

Premier Lig’in ilk 14 haftasında 8 maça çıkan Arda Kardeşler, en çok maç yöneten hakem oldu. Kardeşleri yedişer maçla Mert Güzing, Volkan Bayarslan ve Yaşar Kemal Oğurlu izledi.

Burak Şeker ve Yasin Kul 3’er kez bu sezon en az performans gösteren hakemler. Söz konusu süreçte FIFA lisanslı Halil Umut Miller’ın hakemliğini yaptığı dört maçın ikisi Beşiktaş-Medipol Başakşehir ve Galatasaray-Beşiktaş olarak dikkat çekti.

Alper Ulusoy ve Koray Gençerler VAR’da

Süper Lig’de 14 haftada VAR odasına en çok giren isimler 15’er maça çıkan Alper Ulusoy ve Koray Gençerler oldu. Onları 14 maçla Mustafa Tekeroğlu izledi.

Serkan Tokat, AVAR yedek kulübesini en fazla 17 maçla doldurdu. Tokat, Koray Gensler’i 16 maçla takip etti.

VAR ve AVAR dahil toplam 31 maça atanan Koray Gençerler, TFF’nin sahadaki favori VAR hakemi oldu.

37 Atilla Karaoğlan’dan sarı kart

Süper Lig’de 14. haftaya kadar oynanan maçlarda sarı kart görmeye en fazla ilerleyen hakem Atilla Karaoğlan oldu. Karaoğlan 6 maçta 37 sarı kart gördü. Aynı zamanda 7 maçta düdük çalan Kemal Oğurlu 35, 5 maçta görev alan Suat Arslanboğa’nın solu ise futbolculara 34 kez sarı kart cezası verdi.

Ali Balbek çok kızarmış

Ali Balbek ise gösterdiği kırmızı kartlarla takımların korkulu rüyası haline geldi. 14 haftada 5 maça çıkan Balbeck, soyunma odasına 5 oyuncuyu erken gönderdi. Palabıyık’ın yanı sıra Bahattin Şimşek, Arda Kardeşler, Mete Kalkavan ve Omit Öztürk 3’er kez kırmızı kart başvurusunda bulundu. Söz konusu süre içerisinde oyun dışı kalan 35 hakemden 18’i bu beş hakemden çıkmıştır.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın