medyauzmani.com
Sular altında kalacak olan Yeosovil’de off-road yarışları yapıldı – Haber Ajans

Sular altında kalacak olan Yeosovil’de off-road yarışları yapıldı

Artvin’in Yusufeli ilçesinde barajın sular altında kalacağı yedinci Yusufeli off-road yarışları etkileyiciydi.

– Yusufeli Belediyesi ve Yusovli Otomobil ve Doğa Sporları Kulübü (Yumdov) işbirliği ile 7. Yusovilli Off-Road Yarışları’nın düzenlenmesi; Ermenistan, Gürcistan, Erzurum, Iğdır, Kars, Sivas, Artvin ve illerinden 45 takım katıldı.

Araçların motor gücüne göre S1, S2, S3, S4 ve S5 sınıflarında yarışan takımlar, zorlu parkurda dereceye girmek için kıyasıya mücadele etti. 2.500 metre uzunluğundaki 40 kapıdan oluşan, tümsek ve çukurlar nedeniyle zor geçen pistte sürücüler zaman zaman zorluklarla karşılaşırken, pisti bitiremeyen araçlar iş makineleriyle pistten çıkarıldı.

Arabası yan tarafta duran sürücü arabasını doğrultarak yarışa devam etti.

S2 sınıfında yarışan Arhavi Doğa Sporları Off-Road Kulübü’nün sürücüsü Hüseyin Güngör ve ikinci pilot İbrahim Arafat, viraj alamayınca araçları devrildi. Görevlilerin yardımıyla araçlarını düzelterek yarışa devam eden Pilot Hüseyin Güngör, yarışı seyircilerden alkışlar eşliğinde tamamladı.

Yousoufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytken; “Barajın sular altında kalacağı Yusuflı’nın bu coğrafyasında son off-road yarışlarımızı yapıyoruz. Önümüzdeki yıl yeni coğrafyamızda yeni yerimizde bu tür etkinlikleri düzenlemek için çalışmalarımıza başladık. Emeği geçen tüm yarışmacılara teşekkür ediyorum. katıldı ve yarışlarda başarılar diliyorum.”

Yumdov Başkanı Hasan Akan, katılımın çok yüksek olduğunu kaydederek, kamp ortamında iki gün süren off-road oyunlarının müzik ve eğlence ile sürdüğünü, yarışları olaysız bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın