medyauzmani.com
Sınır köylerinde seracılık faaliyetlerinin denetimi – Haber Ajans

Sınır köylerinde seracılık faaliyetlerinin denetimi

Hakkari (İHA) – Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı sınır köylerinde örtü altı yetiştiriciliğinin geliştirilmesi için saha araştırması yapıldı.

Yüksekova İlçesi Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Emin Yiğit ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Hakkari İl Koordinatörü Oğuz Göror, Irak sınırındaki Dağlıca ilçesi ile İran’a komşu olan Isandri kentinde seracılık faaliyetlerinin geliştirilmesi için incelemelerde bulundu. köylülerden bilgi

Yüksekova İlçesi Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Emin Yiğit, alanın örtü altı tarıma uygun olduğunu belirterek, “Doski Vadisi ve Dağlıka ilçesine bağlı köylerde genel olarak meyve, sebze ve arıcılık yapılmaktadır. örtü altı yetiştiriciliğine de çok uygun DAKA ve Müdürlük olarak alana uygun hangi projelerin yapılabileceğini yerinde saha çalışması yaptık Muhtarların ve üreticilerin görüşlerini de dinledik Genel potansiyel analizini yaptık Seraları bölgemize kazandırmayı umuyoruz.”

Gurur Wigit, Dağlıca köyü muhtarı Reshet Katerje, Yeşiltaş köyü muhtarı Haşim Kartal ve Benargözü köyü muhtarı Sabri Sodas eşliğinde bölgeyi ziyaret etti.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın