medyauzmani.com
Saldırıda hayatını kaybeden anne ve kızı son yolculuklarına uğurlandı – Haber Ajans

Saldırıda hayatını kaybeden anne ve kızı son yolculuklarına uğurlandı

Anne-kız, Taksim’deki terör saldırısında hayatını kaybeden Arzu Özsoy ve Yağmur Oşar’ı son yolculuklarında uğurladı. Kızının tabutuna sarılan Nureddin Okkar gözyaşlarına boğuldu.

Beyoğlu Taksim İstiklal Caddesi’nde dün meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybeden annesi ve kızı Erzu Yağmur Okar için Bahçeli Evler Şirinvler Ulu Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Partiye yakınları, babası oyuncu Nurettin Okkar, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Bahçeli Belediye Başkanı Evler Hakan Bahadır, İstanbul Partisi İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Can ve sevenleri katıldı. Kızının tabutuna sarılan Nureddin Okkar gözyaşlarına boğuldu. Arzu Özsoy’un tabutu olan öğretmen arkadaşı uzun süre gözyaşı döktü. Niş Özsoy’un güçlükle ayağa kalktığı görüldü. Kılınan cenaze namazının ardından anne ve kızının cenazeleri toprağa verilmek üzere Kozlu Mezarlığı’na götürüldü.

Gereğini yapacağız ama şimdi acımızı test etmek için buradayız” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “6 kardeşimizi hain bir saldırı sonucu maalesef kaybettik. Arzu Wigmur kardeşimiz de bunlardan biriydi. Bir cinayette habersizce katledilen masum anne ve kızının davasıdır. birlikte haftasonu için çıktıkları yer.biz o kadar inançlıyız ki.biz barışa inanan ve insana değer veren bir dinin insanlarıyız çünkü kim bir can öldürürse bütün canları öldürmüş olur.arzo kardeşimize allah rahmet eylesin ve kızı Yaghmour.Allah ailelerine sabır versin.Biz bu terör olaylarında yeni değiliz.Ateş çemberi ile çevrili bir bölge ve coğrafyada aslında biz barışın simgesi bir ülkeyiz.Onlar ne yaptılarsa. Hangi mesajı vermeye çalışırsa çalışsın gereken cevapları verecek, Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve milletinin yanında dimdik duracaktır.Gerekeni yapacağız ama artık acımızı yaşamak için buradayız. Cumhurbaşkanımızın tüm ailelerine ve milletimize bir kez daha başsağlığı diliyorum.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın