medyauzmani.com
Sağ kolundan kemoterapi aldı, sol koluyla yazmaya devam ediyor. – Haber Ajans

Sağ kolundan kemoterapi aldı, sol koluyla yazmaya devam ediyor.

Elazığ’da 10 yıllık mücadelenin ardından 12 yaşında lösemi hastalığını yenen 36 yaşındaki Ramazan Öner, kanser deneyimini, Elazığ depremini ve koronavirüs sürecini anlatan 3 kitap yazdı.

Elazığ’da yaşayan ve 12 yaşındayken hastane ranzalarına yazdıklarını günlüğüne kaydeden Ramazan Öner, bugünlerde üçüncü kitabını çıkarmanın heyecanını yaşıyor. Küçük yaşta lösemiye yakalanan ve 10 yıllık mücadelenin ardından sağlığına kavuşan 36 yaşındaki Üner, Kocaman Bir Dünyada Merhaba Yaşam, Kayıp Bildirim ve Kaybolan Umutlar kitaplarını kısa sürede tamamladı. Hayatı filmlere konu olacak, özellikle kemoterapi gördüğü yıllarda yazdığı yazıları bir araya toplayan genç yazarın azmi birçok kişiye ilham verecek.

Bütün dertlerimi yazmak istedim.

Kitap yazma serüvenini anlatan Üner, “Hayatım boyunca yaşadığım ve yazmak istediğim bütün dertleri yazdım. Çünkü yazdıkça dertlerden kurtulabileceğimi düşündüm. En büyük imtihanım 12 yaşımda başladı. yaşında kanser yani lösemi hastasıydım sağ kolumdan kemoterapi alırken sol kolumla yazmaya devam ettim o yıllarda merhaba yaşamak kitabımı yazdım çünkü aşkımdan biliyordum yazmak için hastayken bile kitaplarımın içeriğini sayfa sayfa hazırlardım.” Derdin Allah’tan olduğunu bir kul olarak öğrendiğim derslerin romanına çevirdim. hayata yeniden merhaba diyen bir çocuk fikri. her sayfada kendimi ve mücadelemi anlattım. beni görenlerin belki de kitaplarımı okuyanların umut bulacağını ve hayata merhaba diyeceğini biliyordum.”

Yanıyorken Kayıp İhbarı Yazdım

Öner, başına gelen önemli olayları kitap yazdığını belirterek, “Kovid hastalığı ilerleyen yıllarda Türkiye’yi de etkisi altına alarak tüm dünyayı kasıp kavurdu. Maalesef ben de Elazığ’da Corona virüs hastalığına yakalananlardan biriyim. . Bu süreçte 14 gün boyunca evde kapsamlı testlerden geçtim.” Prediyabet, şeker ve lösemi hastasıydım ve hastalığımın tekrarlama ihtimali vardı. roman Kayıp Bildiri kucağımda tuttuğum bilgisayarımla.Yazarlık benim için narkotik bir etkidir bana acı çektirmez.İnsanlara örnek olması için yaşadıklarımı anlatıyorum.Çünkü hayat dolu insanın başına her türlü bela gelebilir.Üçüncü kitabımda Elazığ depremini ele aldım.O dönemde tüm Türkiye’nin seferber olduğu bir deprem yaşadık.Burada da korkularımı yazıyorum.Belki de… Elazığ depremini anlatan bendim.Büyük bir deprem.Umutlar tükendi.Elazığ depreminin ilk anlatımlarından biridir.Kitapta şunları söyledim.O zamanlar çok büyük zorluklar yaşadık.Birliktelik duygusu burada kardeşlik çok önemliydi Türkiye’de kardeşlik duygusundan bahsettim Üç romanımı yazdım 3 kötü günde ama o anlamda mutluyum.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın