https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Quentin Tarantino, son sinema eleştirmeni ile filme veda edecek - Haber Ajans
Anasayfa » Haber » Quentin Tarantino, son sinema eleştirmeni ile filme veda edecek

Quentin Tarantino, son sinema eleştirmeni ile filme veda edecek

Sinema tarihine adını altın harflerle yazdırmayı başarmış birçok yönetmen var. Amerikalı yönetmen Quentin Tarantino da onlardan biri. Ancak Django Unchained, Inglourious Basterds (Unchained), Ucuz Roman (Ucuz Roman) ve Reservoir Dogs (Reservoir Dogs) gibi kült yapımlarla birçok sinemaseverin beğenisini kazanan Tarantino, sinemadan ayrılmaya hazırlanıyor. Ünlü yönetmenin “son filmi” hakkında bazı detaylar ortaya çıktı. Buna göre Tarantino, “Film Eleştirmeni” filmiyle sinemaya veda edecek. Gelin detaylara birlikte bakalım.

Bugüne kadar birçok önemli filme imza atan Quentin Tarantino, 60 yaşına geldiğinde sinemayı bırakacağını uzun zamandır söylüyordu.

Öte yandan 2021 yılında yaptığı bir açıklamada bir sonraki filminin ardından emekli olacağını açıklamıştı. Ancak bazı sinemaseverler için üzücü olan haber, Tarantino’nun bu yıl 60. yaş gününü kutlayacak olması. Yani daha önceki açıklamalarına bakıldığında ünlü yönetmen bu yıl başarılarla ve unutulmaz filmlerle dolu sinema kariyerini sonlandıracak.

Sadece sinemaseverler değil, tüm sinema sektörü büyük bir heyecanla Tarantino’nun yeni filmini bekliyor.

İşte bu konuda bazı dikkat çekici gelişmeler. The Hollywood Reporter, ünlü yönetmenin son filmi hakkında bazı ilginç bilgileri okuyucularıyla paylaştı.

Quentin Tarantino Gruplara ‘The Movie Critic’le Veda Edecek

Quentin Tarantino

The Hollywood Reporter’ın haberine göre aynı isimli senaryoyu yazan yönetmen, önümüzdeki sonbaharda filmin çekimlerine başlamayı planlıyor.

The Movie Critic’in tüm detayları henüz bilinmiyor

Quentin Tarantino

Ancak The Hollywood Reporter’a göre Tarantino, 1970’lerin sonlarında Los Angeles’ta geçen bir hikayeyi anlatacak. Ayrıca filmde bir kadın rol alacak.

The Hollywood Reporter’ın iddiasına göre film eleştirmenleri, film eleştirmeni Pauline Kael’in hayatına odaklanabiliyor.

Quentin Tarantino

Kael, 1968-1991 yılları arasında The New Yorker için bir film eleştirmeniydi. 2001 yılında 82 yaşında hayata gözlerini yuman Kyle, sinema tarihinin en önemli eleştirmenlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Ancak geçmişte Kyle’ı takdir eden Tarantino, geçtiğimiz günlerde ünlü eleştirmenden esinlenerek yazdığı Cinema Speculation adlı makalesini yayınladı.

İlginizi çekebilir:

Tarantino’nun sinema çılgınlığı hakkında 13 ilginç gerçek

Kaynak: 1

Bilgi / Uyarı
Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi ve kişiyi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Web adresimiz ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir. İçerikler otomatik yüklenmektedir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın