medyauzmani.com
Pamukkale belediyesinden hayvancılık sektörüne destek – Haber Ajans

Pamukkale belediyesinden hayvancılık sektörüne destek

Pamukkale Belediyesi her konuda olduğu gibi hayvancılık alanında da çalışmalar yapmaktadır. Pamukkale ilçesi Tarım ve Orman Müdürlüğü ile bölge genelinde hayvan hastalıkları ile mücadele, besi ve küçükbaş hayvan aşılarını kapsayan bir protokol imzalandı.

Pamukkale Belediyesi ilçe sınırları içerisinde tüm sektörlerle ilgili önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Bölge genelinde sayıları 60.000’e yaklaşan sığır ve sığırların şap hastalığı, inek, koyun, keçi, çiçek hastalığı, veba, LSD ve Tüberkülin gibi hastalıklara karşı yıl boyunca aşılanması gerekiyor. Pamukkale Belediyesi bu konuda Pamukkale İlçesi Tarım ve Orman Müdürlüğü ile işbirliği yapmaktadır. Bu konuda hazırlanan protokol, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Orki ile Pamukkale İlçe Tarım ve Orman Müdürü Albay Arapaji tarafından imzalandı.

Başkan Orki törende konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Pamukkale belediyesi olarak her zamanki gibi tarım ve hayvancılıkta çalışan vatandaşlarımızın yanındayız. Bu sektörde yer alan vatandaşlarımızın 60 bin baş ineği aşılaması gerekiyor. Bu aşı hayvan sağlığı için zorunludur ve ülke genelinde bu sektörün karşılaşacağı sorunları önlemek için çok önemlidir.Hayvanların aşılanması ile hayvan stoku sağlıklı bir şekilde artacaktır. et fiyatları süt fiyatları dengesi Bu tek seferlik bir iş değil 1 Ocak – 31 Aralık 2023 arasını kapsıyor Hayvancılıkla uğraşan hemşehrilerimize bu tarihler arasında tüm aşı işlemlerini ücretsiz yapacağız. Böylece bir anlamda onların yükünü de almış olacağız. Bu işte başarılar dilerim.”

Pamukkale’de hayvancılık sektörü 40 bini küçükbaş ve 20 bini büyükbaş hayvan olmak üzere 60 bin baş hayvanı kapsarken, hayvancılık işçisi sayısı iki bin kişidir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın