medyauzmani.com
Ozasky: “Türkiye’nin Nadir Bahçelerinden Biri” – Haber Ajans

Ozasky: “Türkiye’nin Nadir Bahçelerinden Biri”

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Mahalli İdareler Başkanı Mehmet Ozaski, Şehitkamil Vadi Parkı’nı ziyaret ederek, “Belediyeler gece gündüz çalışan arkadaşlarımızın ürettiği eserlerle dolu. Bunun en güzel örneğini bulunduğumuz yer olan Şehitkamil Vadi Parkı’nda gördük. şimdi.”

Gaziantep’te çeşitli toplantılara katılmak ve bazı projeleri yerinde incelemek üzere bulunan AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Mahalli İdareler Başkanı Mehmet Ozaski, eşi Nis Özhsky ile Şehitkamil Belediye Başkanı Radfan Fazloğlu eşliğinde Şiheticamil Fadi Parkı’nı ziyaret etti. Ozhsky, gezisi sırasında hafta sonunu Şehitkamil Vadi Parkı’nda geçiren vatandaşlarla sohbet ederek, çocuklara yakın ilgi gösterdi. Şahitkamil Vadi Parkı’nın toplam 91 bin metrekare alan üzerine kurulduğu bilgisini aktaran Başkan Radfan Fazıloğlu, Şahitkamil Vadi Parkı’nda parkın iki bölümünü birbirine bağlayan 300 metrelik yeşil bir köprü bulunduğunu bildirdi. . Başkan Fazloğlu, bahçede 2.400 metrekare biyolojik gölet, 3 kilometre yürüyüş yolu, yaklaşık 2 kilometre bisiklet yolu, yoga alanı, 800 metrekare yaşlılar için fitness ve refleksoloji alanları, 2 fitness alanı ​570 metrekare, bir paten parkı, iki futbol sahası ve bir basketbol sahasının bulunduğu belirtilirken, toplam 4 bin 360 metrekare farklı yaş gruplarına yönelik çocuk oyun alanları, kum havuzu ve güvenlik kabini bulunuyor. Fazıloğlu, parkta toplam 270 araçlık park alanının bulunduğu bilgisini paylaştı.

Bunun en güzel örneği ehitkamil Vadi Parkı.

Ziyaretinin ardından görüş bildiren AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Uzhsky şu açıklamayı yaptı:

“İki gün önce Gaziantep’in sekiz belediye başkanı ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne misafir olarak gelmiştik. Aslında istişare için bir araya geliyoruz, sorunlarımızı konuşuyoruz, sorunlarımızı konuşuyoruz, çözümleri kendi içimizde tartışıyoruz. gezdiğimiz belediyelerin güzel hizmetler sunmasını ve içimizde rol model olmasını sağlıyoruz.Arkadaşlarımız hizmetlerini her zaman birbirlerine gösteriyorlar.Bugün tekrar turumuza başladık.Belediye hizmetlerimizi birlikte ziyaret ediyoruz.ehitkamil Vadi parkı inşa edildi şu an içinde bulunduğumuz ehitkamil belediyesi Türkiye’nin ender bahçelerinden biridir.Adres altında bir botanik bahçesidir.Çok beğendik.Arkadaşlarımız emek veriyor,hayırlı olsun. el ve Fatma Hanım’ın önderliğinde Şahetkemil ve Şahin Bey belediyeleri uyum içinde çalışmaya devam ediyor.Yaklaşık 25 yıl önce tekrar Gaziantep’e geldim.O yıllarda ilk belediyeyi kimin gördüğünü bir arkadaşınız olarak burada size anlatıyorum. O zamanlar Gaziantep’i baştan sona ziyaret etmiştim.Daha sonra Asım Bey belediye başkanı olunca daha fazla katılma imkanım oldu.2000’li yılların başındaki Gaziantep ile bugünkü Gaziantep arasında fark var. Antibes’ten kaçak yapıların bol olduğu, gecekonduların her yerde olduğu, birçok imar dışı işletmeye ev sahipliği yapan bir başka mahalle, çok küçük bir park var, bugün ziyaret ettiğimiz yerlerde yemyeşil ve güzel yeşil parklar var, çarşılar ve pazarlar canlanıyor ve Türkiye hayat yaşıyor, Türkiye’ye örnek olması için belediyelerin örnekleriyle dolu bir şehirle karşılaştık. Burası Adalet ve Kalkınma Partisi’ne bağlı bir belediye. Çünkü amacımız hizmettir. Hizmet üretir ve iş yaparız. Belediyeler gece gündüz çalışan arkadaşlarımızın ürettiği eserlerle dolu. Bunun en güzel örneğini şu an bulunduğumuz ehitkamil Vadi parkında gördük. Cumhurbaşkanımız Radfan’ı, Cumhurbaşkanımız Muhammed’i ve Cumhurbaşkanımız Fatma’yı bir kez daha tebrik ediyorum.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın