medyauzmani.com
Outlander konusu, karakterleri ve aktörleri – Haber Ajans

Outlander konusu, karakterleri ve aktörleri

Yabancı dizi sektöründe o kadar çok dizi var ki “mutlaka izlenmeli” diyebiliriz. Ülkemizde yüz binlerce hatta milyonlarca insan yabancı dizi izlemekten büyük keyif alıyor. Outlander en sevilen dizilerin başında geliyor ve mutlaka izlenmesi gereken bir yapım olarak öne çıkıyor. Hal böyle olunca da dizinin hayranları internette araştırma yaparak dizi hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyor. Outlander nasıl bir dizidir, konusu nedir ve hangi oyuncular kadroda yer alır gibi sorularınızın yanıtlarını bu listemizde sizler için derledik.

Şu içeriği de beğenebilirsin: “Şu Anda Netflix’te İzlenecek En İyi 36 Film ve TV Varyete Şovu”

Garip konu

Dizi, Diana Gabaldon’ın aynı adlı tarihi zaman yolculuğu kitabına dayanıyor. Dizinin hikayesi 1945 yılında eski bir savaş hemşiresi olan İngiliz Claire Randall’ın hikayesiyle başlıyor. Claire, yeniden bir araya gelen kocası Frank Randall ile İskoçya’da tatile çıkar. Orada, gizemli bir taş çemberinde kaybolan Claire, 1743 yılında İskoçya’ya ışınlanırken bulur.

1743’te Claire, Jamie Fraser ile tanıştı. Jamie Fraser hiçbir şeyden korkmayan cesur bir savaşçıdır. Claire geçmişte kaldığı için bu cesur savaşçıya aşık olur. Ancak Claire, kocası Frank’e olan sadakati ve Jamie’ye olan aşkıyla mücadele eder.

Outlander, Clare İskoçya’dayken İskoçya’nın bağımsızlık mücadelesini anlatıyor. Dizi ayrıca Jamie ve Claire’in ilişkisini, zaman yolculuğunun etkilerini ve tarihi olayları araştırıyor. Savaş, macera, aşk ve entrika gibi unsurları barındıran seri, zamanda yolculuk, geçmiş yıllar, bilim kurgu, fantezi ve tarih kategorilerini mükemmel bir şekilde birleştiriyor.

Bu içeriğe de göz atmak isteyebilirsiniz: “Okuyucuların ve İzleyicilerin Sevdiği Kitaplardan Uyarlanan 23 Dizi”

Üçüncü şahıslar ve kişilikleri

Evden bir yabancı
  • 4 Ekim 1979’da İrlanda’da doğan Caitriona Balfe, dizinin ana karakterlerinden biri olan Claire Fraser’ı canlandırıyor.
  • 30 Nisan 1980’de Birleşik Krallık’ta dünyaya gelen Sam Heughan, dizinin ana karakterlerinden biri olan Jimmy Fraser karakterini canlandırıyor.
  • 7 Mart 1974’te İngiltere’de dünyaya gelen Tobias Menzies, dizide Jonathan Randall ve Frank Randall karakterini canlandırıyor.
  • 7 Mart 1994’te İngiltere’de doğan Sophie Skelton, dizide Brianna Randall Fraser’ı canlandırıyor.
  • 4 Aralık 1961’de Birleşik Krallık’ta doğan Graham MacTavish, dizide Dougal Mackenzie’yi oynuyor.
  • 28 Aralık 1969’da Birleşik Krallık’ta doğan Duncan Lacroix, dizide Murtagh Fraser’ı canlandırıyor.
  • 4 Ocak 1983’te Birleşik Krallık’ta doğan Richard Rankin, dizide Roger Wakefield’ı canlandırıyor.
  • 22 Mayıs 1975’te Birleşik Krallık’ta doğan Stephen Walters, dizide Angus Moore’u canlandırıyor.

Dizinin yönetmeni Ronald D. Moore ve yapımcılığını David Brown üstleniyor.

Dizi kaç sezon ve bölümden oluşuyor?

Jimmy Fraser

Dünya çapında büyük bir izleyici kitlesine sahip olan 2014 yapımı dizi 6 sezon ve 75 bölümden oluşmaktadır. Dizinin her bölümü yaklaşık 55 ila 60 dakika sürer.

Kaynak: 1

Bilgi / Uyarı
Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi ve kişiyi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Web adresimiz ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir. İçerikler otomatik yüklenmektedir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın