https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Oscar tarihinin en büyük kaybedenleri - Haber Ajans
Anasayfa » Haber » Oscar tarihinin en büyük kaybedenleri

Oscar tarihinin en büyük kaybedenleri

Akademi Ödüllerinin (Oscar) tarihi, kazananlardan çok kaybedenler gördü. Prestijli Akademi Ödülü’nü kazanmak başta Hollywood olmak üzere birçok kişinin hayali olsa da, bazı ünlülerin kaybetmeyi küçümsemesi doğaldır. Oscar’lar sırasında kaybedenlerin tepkilerini yakalamak için ödül açıklanırken kamera diğer adaylara çevrilir. Oyuncular, rakipleri için bazen üzgün bazen de mutlu görünürken kameralara yakalanır.

Onlarca yıldır Angela Bassett, Lauren Bacall, Jack Nicholson ve daha fazlası gibi ikonlar, Oscar’a aday gösterilmeye ve Oscar’ı kaybetmeye verdikleri tuhaf tepkilerle uzun soluklu hitler elde etti. Oscar ödüllerinde gelmiş geçmiş “en iyi” kaybeden tepkilerini birlikte inceleyelim.

2023 Akademi Ödülü kazananlarına buradan göz atın.

Oscar 2023 kazananları: Törenden öne çıkanlar, adaylar ve kazananlar

Angela Bassett

“Black Panther: Wakanda Forever” aktris Angela Bassett, 2023 Akademi Ödülü’ne aday gösterildi ancak kazanamadı. Ardından tepkisi izleyenleri şaşırttı.

Bassett En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü Everything, Everywhere, at Once filmiyle Jamie Lee Curtis’e kaptırdı.

Talia Shire

Oscar

Talia Shire, 1977’de En İyi Kadın Oyuncu ödülünü Faye Dunaway’e kaptırdığında gözle görülür şekilde üzgündü.

“Bonnie and Clyde” yıldızı “Network”teki rolüyle ödülü alırken, Shire maalesef “Rocky”deki rolüyle ödülü kazanamadı.

Sally Kirkland

Oscar

Cher, 1988 yapımı “Moonstruck” ile En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı, ancak yarışmacı arkadaşlarından biri olan Sally Kirkland öfkeli görünüyordu. Kazanamayınca gözlerini devirdi ve kısa bir süre dudaklarını büzdü. Kirkland tepkisi uzun süredir gündemde.

Robert Downey jr.

Oscar

‘Iron Man’in yıldızı Downey, 1993’te Al Pacino’nun ‘Kadın Kokusu’yla En İyi Erkek Oyuncu ödülünü aldığında hayal kırıklığını gizleyemeyen bir başka aktör. Downey, ‘Chaplin’deki Charlie Chaplin rolüyle Akademi Ödülü’ne aday gösterildi.

samuel l. jackson

Oscar

1995’te “Ucuz Roman” ikonu Samuel L. Jackson, Quentin Tarantino’daki rolüyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında aday gösterildi.

Ancak, Martin Landau’nun kaybından derinden rahatsız oldu ve hatta lanetlemiş bile olabilir. Jackson’ın şu anki yüz ifadeleri hala hafızalarda taze.

Burt Reynolds

“Smokey and the Bandit” oyuncusu Burt Reynolds, 1998’deki törende Robin Williams’a yenildikten sonra kısa bir süre somurtkan görünerek ne kadar hayal kırıklığına uğradığını gösterdi. Williams, “Good Will Hunting” ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü evine götürürken Reynolds, “Boogie Nights” ile aday gösterildi.

Lauren Bacall

Juliette Binoche 1997’de En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar’ını kazandığında sinema efsanesi Bacall’ın kaşları çatılmıştı. Fransız yıldız Binoche, The English Patient ile ödülü alırken, Bacall The Mirror Has Two Faces’teki performansı için yarıştı.

Jack Nicholson ve Nicolas Cage

Şimdi çifte mağlubiyet zamanı. 2003’te Jack Nicholson, Nicolas Cage ve Adrien Brody En İyi Erkek Oyuncu için yarışıyordu. Adrien Brody, Holokost draması The Pianist için En İyi Erkek Oyuncu ödülünü aldı.

Bu arada, “Something’s Gotta Give” yıldızı Nicholson, “National Treasure” yıldızı Cage’e şok içinde “Ne?” diye sorduğunda kendini kapatır. dedi.

Bill Murray

“Saturday Night Live” komedyeni Bill Murray, 2004’te En İyi Erkek Oyuncu ödülünü Sean Penn’e kaptırınca sessizce battı.

Sean Penn, “Mystic River”daki performansıyla o yılki Akademi Ödüllerini alırken, Murray “Lost in Translation”a aday gösterildi.

Kaynak: 1

Bilgi / Uyarı
Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi ve kişiyi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Web adresimiz ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir. İçerikler otomatik yüklenmektedir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın