medyauzmani.com
Ordudaki atlar Atta’ya doğru koştu – Haber Ajans

Ordudaki atlar Atta’ya doğru koştu

Ordu’da Ünye Belediyesi, Ünye Rahvan Atçılık ve Spor Kulübü’nün Ata’ya saygı adına düzenlediği yarışlarda atlar kıyasıya mücadele etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yıl dönümü münasebetiyle Ani Belediyesi ve Nye Rahvan At Yarışları ve Spor Kulübü düzenlendi. Eyalet içinden çok sayıda vatandaşın katıldığı organizasyonda “baş, baş, orta büyük, küçük orta, güverte, taze beşli, dörtlü, üçlü, küçük ve dört atlı” kategorilerinde yarışlar yapıldı. Bunu o gün 10 Kasım Atta’nın anısına yapmadık ama bugün 13 Kasım itibariyle 10 Kasım’da vefat eden Atta’ya şükran ve rahmetlerimi sunuyor, vefatından dolayı kendisini selamlıyorum. Bugün 84. kuruluş yıl dönümünde. “Bir anlamda ecdadımıza atfediyoruz. Tabii bugün kızımız Hatice yerel paça yarışlarında yine kupayı aldı. Ve onun şehitlerimiz adına yarışarak birinciliği alması çok daha önemliydi. Kupa. Kendisine teşekkür ediyor ve tebrik ediyoruz.”

Baş, Orta Büyük, Orta Küçük, Yüzey, Beşinci Taze, Dördüncü, Üçüncü, Küçük ve Dört Nal kategorilerinde dereceye girenlere ödül ve ödüller verildi.

Ünye Valisi Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Taveli, Ünye İlçe Emniyet Müdürü Celal Sarısoy, Nye İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mehmet Ali Kokan, Nye Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Gürel, Ali Kemal Mihel, Şoförler ve Oto Bayileri Odası Başkanı Ali Kemal Mihel Bekir’deki toplantıya Hasan Çalışkan, Ünye terzileri, kuaförler, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Sohbet, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın