https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Oprah Winfrey hakkında 10 şaşırtıcı gerçek - Haber Ajans
Anasayfa » Haber » Oprah Winfrey hakkında 10 şaşırtıcı gerçek

Oprah Winfrey hakkında 10 şaşırtıcı gerçek

Oprah Winfrey, 1986’da The Oprah Winfrey Show ile ulusal televizyonda göründüğünden beri dünya çapında bir hit haline geldi. Dünya çapında bir haber muhabiri, gündüz sunucusu, aktris, yapımcı, hayırsever ve multimedya patronu olarak tanınır.

Onlarca yıldır ilgi odağı olan Winfrey, dünya çapında kadın ve çocukları eğitmek için kendi adına kar amacı gütmeyen bir vakıf kurdu. İşte bu büyüleyici kadın tipi hakkında 10 inanılmaz gerçek

1. Gerçek adı Oprah değil!

Dünya onu Oprah olarak bilse de, Winfrey’in doğum adı aslında Orpah Gail Winfrey’dir. İncil’deki “Ruth Kitabı” nda adı geçen bir kadının adını almıştır. Oprah, isim değişikliğini bir yanlış telaffuza bağlar.

Winfrey 1991’de verdiği bir röportajda şunları söyledi: “İsmimi İncil’den aldım. Bu ismi İda Teyze seçti ama kimse nasıl yazılacağını bilmediği için kimliğimde Arafa olarak çıktı ama insanlar R’nin önüne P koydular çünkü nasıl yazılacağını bilmiyorlardı. telaffuz et. Doğum belgemdeki isim daha sonra Oprah olarak değiştirildi”.

2. Kariyerinin ilk yıllarında bir güzellik yarışmasını kazandı.

opera

1971’de, 17 yaşındayken Winfrey, Miss Black Tennessee yarışmasını kazandı. Aynı yıl Miss Black America yarışmasına da katıldı, ancak Joyce Warner’a yenildi.

3. İlk medya işine henüz lisedeyken girdi.

opera

Oprah, lisedeyken Tennessee’deki WVOL radyo istasyonunda yarı zamanlı haber muhabiri olarak çalışmaya başladı. 1973’te, on dokuz yaşındayken, Nashville’deki WLAC-TV’de haber sunuculuğu yapan en genç kişi oldu. O sırada hala üniversitedeydi ve aynı zamanda bu pozisyondaki ilk siyah kadındı.

4. Oprah, Tennessee Eyalet Üniversitesi’nden tam burs kazandı

opera

Winfrey lisede topluluk önünde konuşma ekibine katıldı ve bir topluluk önünde konuşma yarışmasında birinci oldu. Bu, onu Tennessee Eyalet Üniversitesi’nde konuşma iletişimi ve sahne sanatları alanında tam burs almaya hak kazanır.

5. Akademi Ödülü’ne iki kez aday gösterildi

opera

Henüz bir Akademi Ödülü kazanmamış olmasına rağmen, Winfrey iki Akademi Ödülü’ne aday gösterildi. Akademi Ödülleri’ndeki ilk En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu adaylığı, Steven Spielberg’in The Color Purple filmindeki Sophia Johnson rolüyle oldu, ancak ne yazık ki ödülü başka birine kaptırdı.

Neredeyse 30 yıl sonra, 2015’teki 87. Akademi Ödülleri’nde Winfrey, Yapımcı olarak En İyi Film dalında aday gösterildi. Ancak henüz kazanmadı.

Bir hayırsever olarak yaptığı çalışmaların takdiri olarak Akademi, Oprah’a 2011 yılında Jean Hersholt İnsani Yardım Ödülü olan fahri Oscar ödülü verdi.

6. Oprah birkaç filmde seslendirildi

Winfrey ayrıca seslendirme sanatçısı olarak çalıştı. Disney’in The Princess and the Frog filminde Eudora’yı ve Charlotte’s Webb’in 2006 uyarlamasında Gussy the Female Goose ve diğer karakterleri seslendirdi.

7. Medya imparatorluğu çok büyük

Winfrey, Harpo Productions, Inc.’i kurdu. Bu medya ve eğlence şirketinin sahibi, başkanı ve CEO’sudur. Harpo, lansmanından bu yana popüler gündüz sohbet programlarının başlamasına yardımcı oldu ve onu bir televizyon yapım şirketinden bir multimedya imparatorluğuna dönüştürdü. Ayrıca “Harpo” adı, “Oprah”ın ters çevrilmiş halidir.

8. 2013’te Cumhurbaşkanlığı Özgürlük Madalyası ile ödüllendirildi.

2013 yılında Başkan Barack Obama, Oprah Winfrey’e Başkanlık Özgürlük Madalyası verdi. Bu, bir ABD Başkanının bir sivile verebileceği en büyük onurdur.

9. Kendi bakkalı bile var

2017’de Winfrey, The Kraft Heinz Company ile Mealtime Stories, LLC adlı yeni bir girişim başlatmak için ortaklık kurdu. Bu girişimin bir parçası olarak, karın yüzde 10’u, gıda kıtlığını sona erdirmeye odaklanan iki hayır kurumu olan Rise Against Hunger ve Feeding America’ya bağışlandı.

Winfrey 3 yaşına gelmeden okumayı öğrendi. En sevdiği roman, Harper Lee’nin yazdığı Bülbülü Öldürmek’tir. Bu kitabı ilk kez annesiyle birlikte Wisconsin’de yaşarken okudu.

İlginizi çekebilir:

Selena Gomez’den Oprah Winfrey’e: Güzellik Yarışmalarıyla Reklamı Yapılan 6 Ünlü

Scholarship in Leadership Opera, Pixar, IBM ve Melida Gates’in gizli silahı kim?

Kaynak: 1

Bilgi / Uyarı
Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi ve kişiyi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Web adresimiz ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir. İçerikler otomatik yüklenmektedir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın