medyauzmani.com
Önce öğrenin, sonra özel turnuvaya katılın – Haber Ajans

Önce öğrenin, sonra özel turnuvaya katılın

Batalgazi Belediyesi’nin görme engelliler için düzenlediği görme engelliler satranç turnuvasının ilki heyecanlı anlara sahne oldu. Nazik bir şekilde düzenlenen turnuvada birinci olan sporculara ödüllerini Batalgazi Belediye Başkanı Osman Cöder takdim etti.

Batalgazi Belediyesi’nin sosyal hayatın merkezinde açtığı spor ve sanat kursları yoğun ilgi görmeye devam ederken, özel gereksinimli sporcular için özel bir turnuva düzenlendi. Merkezde açılan satranç kursundan yararlanan görme engelli kursiyerler için ilk görme engelliler satranç kursu düzenlendi. 22 kursiyerin katıldığı bir günlük turnuva, heyecanlı yarışmalara sahne oldu. Turnuva sonunda saygılı bir şekilde düzenlenen turnuvada turnuvaya ulaşmak için kıyasıya bir performans sergileyen kursiyerlere özel ödüller verildi. Turnuvada tüm rakiplerini yenmeyi başaran Furkan Ahas, turnuvanın şampiyonu oldu.

Gooder’dan kursiyerlere moral ziyareti

Özel gereksinimli bireylerin her zaman yanında olan engelli dostu Battalgazi Belediye Başkanı Osman Cöder de turnuvayı yakından takip etti. Turnuva öncesi kursiyerlerle ilgilenerek onlara moral ve motivasyon sağlayan Gooder, Batlgazi belediyesi olarak “engellilere pozitif ayrımcılık” sloganıyla çalıştıklarını doğrulayarak, bilinçlendirme programlarının artarak devam edeceğini belirtti. ülkede. bölge. Joder ödülünü şampiyon Furqan Ash’e verdi.

Malatya Görme Engelliler Kulübü Başkanı Levent Çelik, “Bir kör olarak görme engelliler için yapılan tüm organizasyonlara katılmaya çalışıyorum. Bu organizasyonların sayısı arttıkça sosyalleşmeleri de artıyor. Batel” Gazi belediyesi burada gerçekten çok güzel bir tesis yapmış biz de bunlardan faydalanıyoruz.Bu tesisten sadece bizler değil herkes faydalanabilir.Spor yapıyorlar, stres atıyorlar.Bugün güzel bir turnuvaya imza atıldı.Batalgazi Belediye Başkanı’na teşekkür ediyorum. Osman Cöder ve ekibi.”

Malatya Görme Engelliler İl Temsilcisi Şerif Büyüktaş ise, “Görme engellilere yönelik etkinliklerin olmasından mutluluk duyuyoruz. Böyle güzel bir etkinliği organize eden Batalgazi Belediye Başkanı Osman Cöder’e teşekkür ederiz. Etkinlik.”

“Her zaman başımızın tacını yaparız”

Belediye başkanı bu tür etkinliklerin artarak devam edeceğini vurgulayarak, “Batalgazi belediyesi olarak toplumun tüm kesimlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarımız 7 gün 24 saat devam ediyor. Batalgazi belediyesi olarak özel ihtiyaç sahiplerinin yanındayız. Özel gereksinimli vatandaşlarımızı sosyal hayata adapte etmek ve yaşam kalitelerini yükseltmek ortak görevimizdir. Her şeyden önce insan olmak bir sorumluluktur. Hep birlikte sevgi, dayanışma ve şefkatle engelsiz bir yaşam sağlayacağız. Başımızın tacı olan özel ihtiyaçları olan insanları ve ailelerini memnun etmek her şeye değer. Onlar mutluysa biz de mutluyuz. Bugün körlerimiz için düzenlenen turnuvaya katıldık. Sporcularımızla sohbet ettik. Şampiyon Furkan ile de maç yaptık. Türkiye dördüncüsü olan kardeşimiz. Satranç sporunun özellikle görme engelli kardeşlerimiz için çok önemli olduğu bilgisi edinildik. Satranç bir sabır oyunudur ve turnuvalar günlerce sürebilir. Bu kardeşlerin de sabrı var. Batalgazi Belediyesi olarak özel gereksinimli insanlar için hayatın merkezinde bu konuda çalışıyoruz. Açtığımız çeşitli bölümler aracılığıyla merkezimizde 300’e yakın öğrenciye destek oluyor ve hayatlarını kolaylaştıracak eğitimler veriyoruz. Bunu unutmamalıyız. Hepimiz engelli adayıyız. Hayatımızı bu bilinçle yaşamalıyız. Batalgazi Belediyesi olarak yaptığımız her işte özel gereksinimli insanları ve ailelerini unutmuyoruz. Onları her zaman başımızın tacı yaparız.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın