medyauzmani.com
OMÜ patentlerini ticarileştirdi – Haber Ajans

OMÜ patentlerini ticarileştirdi

SAMSUN (İHA) – Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi. Dr. Mustafa Özbe ve yüksek lisans öğrencisi Uğur Karakurt tarafından üretilen “Hafif Köpük Beton ve Dolgulu Blok Duvar Malzemelerinin Isı Yalıtım Paneli” başlıklı patentli proje, OMÜ Başkanı Prof. Dr. Yavuz Ünal ile özel bir vakıf arasında imzalanarak resmi olarak pazarlandı. .

OMÜ ile özel bir eğitim kurumu arasında “Patent Lisans Sözleşmesi” imzalandı. Senato Odası’nda düzenlenen imza törenine ek olarak. Dekan Yardımcısı A. Dr. Cengiz Batok, Prof. Dr. Selim İrini, Prof. Dr. Samsun Teknopark Genel Müdürü Sevim El Yasir, Akram Altan, Pazarlama ve Pazarlama Uzmanı Tayyun Bozkurt, Özel Eğitim Kurumu yetkilileri Yaşar Engin ve Receb Dönmez.

“Burada gerekli olan; Bilginin eyleme dönüşmesini sağlamak

Ardından fikir ve değerlendirmelerini aktaran Üniversite Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, “Burada gerekli olan; bilginin teknolojiye, üretime ve istihdama dönüşmesini sağlamak. Aslında bu bir ticaret sayılmamalı. Bu gelişme, eğitimin gelişmesi, üretici bilgi; önemli çünkü bölgemizin kalkınmasına ve ülkemizin uluslararası rekabet gücüne katkı sağlıyor evet bu işbirliği çok değerli ama onu bu kadar değerli kılan gelecek için bir başlangıç ​​ve umut sağlamasıdır.özel teşekkürlerimi sunarım size ve ekibimize.”

“Proje çalışma modeli özelliği taşıyor”

Üniversite Başkanı Ünal şunları söyledi:

“Teknopark’ta bulunmanız, bu alandaki ihtiyaçların arkadaşlarımıza bildirilmesine büyük katkı sağlayacaktır. Çünkü üst düzey bir Ar-Ge stratejimiz var. Son iki yılda yüzde 100’ün üzerinde bir ivme yakaladık ve bu sıçrama şu an için” literatüre de yansımıştır.Bu konuda istediğimiz şey: Bir şekilde pazarın ihtiyacına, sorununa ve talebine uygun bilgi üretimidir.Bu aşamada şirket için araştırma geliştirme yapmak ve bu sayede şirket için araştırma geliştirme yapmak niyetindeyiz. Firmanın hızı, verimliliği ve bulunabilirliği.Bu nedenle bu çalışma model bir çalışmadır yani ticari olarak görmüyoruz.Umarız bundan sonra daha nitelikli ve karşılıklı yarar sağlayan ortaklıkların kapısını aralayacaktır.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın