medyauzmani.com
Okul içinde güzel bir dükkan: El Ele Butik – Haber Ajans

Okul içinde güzel bir dükkan: El Ele Butik

İzmir Bornova’daki Mimar Sinan Anadolu Mesleki ve Teknik Lisesi öğretmenleri, öğrenci ve velilerin ihtiyaçlarını karşılamak için okul içinde mağaza açtı. Kendileri ve aileleri için farklı ürünlerden farklı ürünleri ücretsiz olarak satın alabilen öğrenciler, mağazaya “El Ele Butik” adını verdiler. Hayırsever öğretmenlerin bağışlarıyla etiketteki ürünler şu ana kadar bine yakın aileye ulaştı.

İzmir’in Bornova ilçesinde bulunan Mimar Sinan Anadolu Mesleki ve Teknik Lisesi, 6 yıl önce Taiba hareketini başlattı. Okul Müdürü Zülküf Yıldız’ın öncülüğünde öğretmenler okul içinde mağaza açtı. Mağazadaki raflar ve deney dolabı, okulun mobilya bölümü öğrencileri tarafından teçhiz edildi. Ayrıca mağazanın adını belirlemek için tüm okulda kapsamlı bir anket yapıldı. Anket sonuçlarına göre El Ele Butik olarak adlandırılan mağaza, son 6 yıldır ihtiyaç sahibi öğrenci ve velilerle iletişim halinde. Yastık ve yorganlardan mutfak gereçlerine; Mama sandalyesinden oyuncaklara kadar birçok üründe ürünleri bulunan El Ele Butik, kırtasiyeden giyime; Öğretmenlerin, akrabalarının ve çeşitli şirketlerin bağışlarıyla hayatta kaldı. Öğrenci ve veliler ihtiyaç duydukları ürünleri mağazaya girerek ücretsiz olarak temin edebilirler.

“Mağazada Rahatlık”

Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Zülküf Yıldız, “Mağazamızda giysi, ayakkabı, çanta, kitap, bebek gereçleri, mutfak gereçleri gibi birçok ürün grubu var. sandalye.Bazı öğrenciler kendileri için olduğu kadar aile üyeleri için de ürün alabilirler.Bazen veliler ürün almaya gelirler.Çoğu daha önce kullanılmamış ve üzerinde kendi etiketi olan ürünlerdir.Özellikle bazı giysiler gelir. bir veya iki kez kullanılmış,yıkanmış ve ütülenmiş oldukları için bize.Mağazamızda deneme dolabı da var.Öğrenciler elbiseyi deneyebilir.Yani mağazanın rahatlığını elimizden geldiğince sağlamaya çalıştık.”

‘İsim anketle belirlendi’

El Ele Butik sorumlu tarih öğretmeni Nalan Okal, “Tüm öğrencilerimizi inceledik ve öğrencilerimiz mağazamızın adını seçti. El Ele Butik’te şu anki öğretmenim. Mağazanın anahtarı da bende. .İsteklerine göre tek tek veya gruplar halinde. Rahatsız etmesinler diye onları dükkanda yalnız bırakıyorum. Hand in Hand Butik 6 yıldır faaliyet gösteriyor ve şu ana kadar bine yakın aileye ulaştık.”

Ünlüler de bağış yaptı

Rehber öğretmen Shima Saffron, ihtiyaç sahibi öğrencilerin tespiti ile ilgili şunları söyledi: “Rehberlik hizmeti olarak sosyoekonomik düzeyi düşük öğrencileri tespit ediyoruz. Mağazamız hakkında öğrencilerimize ve ailelerine uygun bir dilde konuşuyoruz ve onlara yardım sunuyoruz. Öğrenciler ve veliler istedikleri zaman mağazaya gelebilirler.” Ünlüler de zaman zaman El Ele Butik’e bağış yapıyor. Ünlü sanatçı Emre Altuğ klipte giydiği kıyafetleri mağazaya teslim ederken, ünlü oyuncu Umut Oğuz bizzat okula gelerek kıyafetlerini El Ele Butik’e bağışladı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın