https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Öğrenciler günde 10 bin ekmek üretecek – Haber Ajans

Öğrenciler günde 10 bin ekmek üretecek

Anadolu’daki Uşak Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencileri günde 10 bin ekmek üretecek. Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, okul içinde kurulan fırın ve üretim merkezini açarak incelemelerde bulundu.

Vali Ergün, Uşak’ta okulların fırıncılık ihtiyacını karşılamak üzere günde 10 bin ekmek üretecek fırın ve üretim merkezine teşekkürlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Uşak Valisi Anadolu Mesleki ve Teknik Uşak Lisesi’ne gitti. Turan Ergün, Milli Eğitim Bakanlığı’nın destek ve sponsorluğunda tamamlanan Ekmek Üretim Merkezi’nin açılışını yaptı.

Burada incelemeleri yürüten Vali Ergün, yetkililerden üretimin tamamen okul öğretmenleri, müdürler ve öğrenciler tarafından gerçekleştirileceği bilgisini aldı.

Uşak Anadolu Mesleki ve Teknik Lisesi bünyesinde inşa edilen fırının açılışından duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Ergün, “Eğitimcilerimizin ve öğrencilerimizin yaptığı ilk ürünleri Türkiye’nin dört bir yanından gelen fırınımızda görmekten büyük mutluluk duyduk. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen “81 İlde 100 Okulda Furn Vakfı” projesi çerçevesinde Uşak Anadolu Mesleki ve Teknik Lisesi’nde kurulmuştur. Günlük 10 bin ekmek üretim kapasitesi ile faaliyet gösterecek olan fırınımızı, öğrencilerimizi emeklerinden dolayı kutluyorum.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın