medyauzmani.com
Ödüllü Atık Pil kampanyasında dereceye giren okullar hediyelerini aldı. – Haber Ajans

Ödüllü Atık Pil kampanyasında dereceye giren okullar hediyelerini aldı.

Konya’nın Akşehir ilçesinde “Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası” kapsamında en çok pil atığı toplayan okullara hediyeleri verildi.

2021-2022 eğitim öğretim yılında ilimizdeki okullardan toplanan atık piller, Konya Büyükşehir Belediyesi ile bölge arasında imzalanan protokol kapsamında yürütülen “Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası” kapsamında Akşehir belediye ekipleri tarafından toplandı. Belediyeler ve Taşınabilir Atık Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP). Toplanan piller, Taşınabilir Atık Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği’ne (TAP) teslim edildi. Bu kapsamda Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Orhan Uyar tarafından okul müdürlerine ve atıl pil toplayan öğrencilere hediyeler takdim edildi.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya projeyle ilgili yaptığı açıklamada, “Atık pillerin insan sistemine ve çevreye verdiği zararı azaltmak için yürütülen kampanyaya her yıl olduğu gibi ilçemizdeki okullar da katılıyor. İlçemizde dereceye giren okullarımız; Bahçelievler Lisesi Mualla Negar Yamaş Lisesi Kochkon Karabulut İmam Hatip Lisesi Reis Şahit Bekir Özer İlkokulu ve Shahid Petal Yıldız Anaokulu Öncelikle kullandığımız pilin çöp olmadığını vurgulamak isterim. Atıkları geri dönüştürerek ekosistemimize iyilik yapıyoruz Sevgili çocuklarımızda bu bilinci oluşturup geri dönüşümü alışkanlık haline getirebilirsek, dünyamızı kirletmeden, sürdürülebilir ve yaşanabilir bir çevrede daha ferah ve temiz bir yaşam sürdüreceğiz. Akşehir Belediyesi olarak çevremizi kirletmemek ve temiz tutmak adına birçok projeyi hayata geçiriyoruz. toplumu bilinçlendirme noktasında daha temiz ve daha yaşanabilir bir dünyaya giden yol. Yaşadığımız dünya bize bir miras olmanın ötesinde, geleceğimiz için bıraktığımız bir emanettir.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın