medyauzmani.com
Narenciye Festivali renkli bir fotoğraf sahnesidir – Haber Ajans

Narenciye Festivali renkli bir fotoğraf sahnesidir

Bu yıl sekizincisi düzenlenen Mersin Uluslararası Narenciye Festivali tam bir renk cümbüşü.

Mersin’e komşu il sakinlerinin de yoğun katılım gösterdiği festivalde Büyükşehir Belediyesi platformları ve onlara destek veren üreticiler yoğun ilgi gördü. Mersin Belediyesi’ne belediye çalışanlarının yanında durarak gelen çocuklara narenciye aromalı bisküviler sunulurken, Tarım Hizmetleri Daire Başkanlığı vatandaşlara 1.000 adet limon fidanı ve 5.000 adet limon paketi dağıttı.

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, başkent belediyesinin festival pavyonunu da ziyaret ederek, Genel Sekreter Yardımcısı Serdal Kokias ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Koordinatörü Benji Esper Özdolger’den bilgi aldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin saha hazırlığından kadınların satış yapmak isteyen durumlarına kadar birçok noktada müdahil olduğunu kaydeden Genel Sekreter Yardımcısı Serdal Gökayaz, halkın bu tür organizasyonlara gösterdiği ilgiyle ev sahipliği yaptığını söyledi.

Bu etkinlikleri düzenlemeye ve desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Bu tür festivallerin şehirler için büyük önem taşıdığını kaydeden Jokias, birçok etkinliğin bir arada düzenlendiği bu organizasyonların, vatandaşların salgında biriktirdiği negatif enerjiyi pozitife çevirmede de etkili olduğunu belirtti. Geçen hafta ilk Tarsus Uluslararası Festivali’ni de gerçekleştirdiklerini kaydeden Jokiaz, “Bu festivaller vatandaşlarımızın bir araya gelmesi için büyük bir fırsat sağlıyor. Bundan da çok mutluyuz. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemeye devam edeceğini rahatlıkla söyleyebilirim. ve önümüzdeki dönemde bu tür etkinlikleri destekliyoruz.” .

“Bu stantlar sayesinde daha geniş kitlelere ulaşıyoruz”

Festivalde Mersin Belediyesi’ndeki “Kadın Üretici Köşkü’nü satan Deniz Sommer, onların bu tür etkinliklere katılmalarından dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, “Büyükşehir Belediyesi’nin bizi düşünüp böyle bir pozisyon açmasından çok memnunuz. Çünkü biz evde üreten kadınlar, stantlar sayesinde daha geniş kitlelere hitap ediyor ve ulaşıyoruz. Ben burada geçimimi sağlıyorum. Bence çok iyi bir iş kapısı.”

“Yerli ürünlerimizi tanıtma fırsatımız var”

Portakallı sezresiyle ziyaretçilerden büyük beğeni toplayan Efekan Akça isimli tüccar, “Festivalden çok memnunum. Cesare’yi tanıtmamız da bizim için büyük bir fırsattı. Burada özel bir portakallı baba yaptık ve çok rağbet gördü. Belediyemiz insanlara yöresel ürünlerimizi tanıtma fırsatı veriyor. Piyasa koşulları zaten mevcut. Ayrıca bize büyük finansal destek verdiler ve markamızın büyümesi için çok faydalı oldular.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın