medyauzmani.com
“Music Van projesi meyvelerini vermeye başladı” – Haber Ajans

“Music Van projesi meyvelerini vermeye başladı”

VAN (İHA) – Van Valisi Ozan Balcı öncülüğünde yürütülen “Müzik Van” projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi’nde yürütülen kültür ve sanat çalışmaları meyvelerini vermeye başladı.

Vali Bilji’nin talimatı ve Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Akif Ersoy’un girişimleriyle yeniden canlandırılan kültür ve sanat etkinlikleri meyvelerini vermeye başladı. Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen Kültür Sanat Şenliği’nde öğrenciler, öğretmenleri nezaretinde gerçekleştirilen proje kapsamında farklı enstrümanlar çalıyor. Kitap inceleme etkinliği ve çizim sergisinin düzenlendiği etkinliğin sonunda, öğrenciler şarkılar eşliğinde bayram dansının keyfini doyasıya çıkardı.

“Eğitime, bilime, kültüre ve sanata dost bir hükümdarımız var”

Okul Müdürü Zine Abidin Akush yaptığı açıklamalarda, bu tür projelerin çocukların hayallerine, hayatlarına ve akademik başarılarına değer kattığını belirterek, “Eğitim, bilim, kültür ve sanat için dostane bir yöneticimiz var. Valimiz liderliğinde. Öğrencilerimizin akademik çalışmalarını ne kadar önemsesek de sanatsal gelişimleri spor ve kültür bir numaralı önceliğimizdir.Öğrencilerimizin başarıları için her zaman desteğini hissettiğimiz Valimiz Ozan Balcı’ya, emeği geçen herkese teşekkür ederim. Akademik desteğin yanı sıra kültür, sanat ve spor alanlarında da bizlere destek, Milli Eğitim Bölge Müdürü Hasan Tefeki ve Epikolo Milli Eğitim Müdürü Issa Shibal.”

“Taraftar kültür ve sanatla buluşuyor”

Okul Müdürü Akush, öğrencilerle anlamlı bir çalışma düzenlediklerini belirterek, “Öğrencilerimiz Arabani başta olmak üzere farklı enstrümanlarla çalarken 60 kişilik koro konser verdi. Folklor ekibimizin gösterisinin ardından öğrencilerimizin hazırladığı sergiyi gezdik. Öğrencilerimizi davetlilerle birlikte boyadık.Öğrencilerimizi bugünkü etkinlikle dışarı çıkarmak,iyi bir mola vermek ve mutlu bir şekilde aramıza dönmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.Etkinliklere katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.Öğretmenler ve öğrenciler güzel bir çalışma yaptı. harika iş. Fan kültür ve sanatla kaynaşıyor ve onlarla güzel şeyler ortaya çıkıyor.”

“Hükümdarımız çok anlamlı bir adım attı.”

Okulda müzik öğretmeni olan Yıldız, etkinliğe katılanlara teşekkür ederek, “Müzik Van projesi kapsamında güzel bir etkinlik düzenlendi. Tabii bu proje Van Valimiz öncülüğünde yürütülüyor. Van Valisi bu konuda çok önemli bir adım attı.” Bu adımı destekleyici etkinlikler düzenlemeye devam ediyoruz.Öğrencilerimiz çeşitli resim ve eserleriyle katılım sağlıyor.Okulumuzda keman, paglama, gitar, arapça ve koro kurslarımız var. Ayrıca birçok spor branşında çalışmalar yapılıyor.Her yıl il,il bazında ve Türkiye’nin her yerinde müsabakalara katılıyoruz.Yaz aylarında başarı elde ediyoruz.Bu başarıyı sonuna kadar sürdürmek istiyoruz.”

Canlandırılan “Müzik Vanı” projesinden dolayı mutluluklarını dile getiren öğrenciler, “Öğretmenlerimiz tarafından okulda ara vererek amaca yönelik çalışmalar yapıldı. Bazı arkadaşlarımız bu etkinliklerde hünerlerini sergilerken, bazı arkadaşlarımız da hünerlerini sergilediler. çok eğlendiler. Bu etkinlik için okul müdürümüze ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.”

Müzik Van projesi kapsamında düzenlenen törene İpekyolu Milli Eğitim Şube Müdürleri Aydın Akarsoy ve Muhsin Demir, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın