medyauzmani.com
Mosiad, Kral Abdullah Üniversitesi’nin projeleriyle ilgileniyor – Haber Ajans

Mosiad, Kral Abdullah Üniversitesi’nin projeleriyle ilgileniyor

Kirişehir Ahi Evran Üniversitesi Müdürü, çalışma ekibi ve MÜSİAD şube temsilcisi üniversitenin pilot projelerini dinledi.

Rektör Vatan Karakaya, bölgesel kalkınmaya yönelik farklılaşma ve ihtisaslaşma programı kapsamında MÜSİAD’a projenin sunumunu yaptı. Müstakil Sanayici ve Girişimciler Derneği (MÜSİAD) Kırşehir Şube Başkanı Ömer Ali Öz ve yönetimine Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin deneysel projeleri anlatıldı ve MÜSİAD ile ortak mutabakata varıldı. Üniversite Rektörü Karakaya, 2016 yılında Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından tarım ve jeotermal enerji alanında lider üniversite seçildiklerini, Kırşehir ve bölgenin kalkınmasını sağlayacak projeler geliştirdiklerini belirterek; Bilgi üretmekle yükümlüyüz ve yatırımcı firmalar bizim ürettiğimiz bilgiyi kazanca çevirecek, bu da hem bölgenin hem de ilin kalkınmasını sağlayacaktır” dedi. Prof. Dr. açıklıyor Dr. Vatan Karakaya, “termal sera havuzu projesi” ile “fındık odaklı geliştirme ve geliştirme projesi”ne özel önem verdiklerini dile getirdi. Kırşehir’de en önemli enerji kaynağının jeotermal enerji olduğuna ve bu kaynağı tarımla birleştirdiklerine işaret eden Prof. Dr. Dr. Vatan Karakaya, jeotermal enerji sayesinde bölgenin seracılık için çok uygun bir yapıya sahip olduğunu söyledi.

Muşiyad Kırşehir Şube Başkanı Ömer Ali Öz, proje tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin yürüttüğü projelerin çok önemli projeler olduğunu belirtti. Başarılı proje ve çalışmalara imza atan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile ikili işbirliğinden mutluluk duyduklarını ifade eden Öz, Kırşehir ve bölgenin kalkınmasını sağlayacak projelerin hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. . , mevcut potansiyelin değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın