medyauzmani.com
Milletvekilinin yeğenini öldüren zanlı 6 yıl sonra tutuklandı – Haber Ajans

Milletvekilinin yeğenini öldüren zanlı 6 yıl sonra tutuklandı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aziz Aydınlık’ın yeğenini kavga sırasında tabancayla vurarak öldüren zanlı, 6 yıl sonra jandarma tarafından yakalandı.

Alınan bilgiye göre kaza, 15 Haziran 2016 tarihinde Şanlıurfa’nın Ayyube ilçesine bağlı Küçükhan ilçesinde meydana geldi. BA’nın sahibi olduğu Tarım Aletleri Fabrikası çalışanları ile CK’nın sahibi olduğu tekstil fabrikası çalışanları arasında çıkan tartışmaya fabrika sahipleri de karıştı. Silahların da kullanıldığı çatışmada Şanlıurfa Başkan Yardımcısı Aziz Aydınlık’ın yeğeni Recep Yılmaz şehit olurken, Haşim T.

Jandarma ekiplerinin incelediği güvenlik kamerası görüntülerinde kazaya karışan zanlıların CK ve HK olduğu belirlendi. Şüpheli CK, olaydan 5 ay sonra 18 Kasım 2016’da Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde jandarma tarafından tutuklandı. Şahıs, çıkarıldığı mahkeme tarafından kasten adam öldürmekten tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Jandarma Suç Soruşturma Timi (JASAT) müfettişleri, kazanın diğer zanlısı Hong Kong’u yakalamak için 6 yıldır çalışmalarını sürdürüyor. HK, uzun süredir yürütülen çalışmalar sonucunda önceki gün Eyyübiye’nin Onikiler ilçesinde tutuklandı. H tutuklandı. K. Getirildiği ve cezaevine konduğu mahkeme tarafından kasten adam öldürmek suçundan.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın