https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Miley Cyrus hakkında bilmeniz gerekenler – Haber Ajans

Miley Cyrus hakkında bilmeniz gerekenler

Gerçek adı Destiny Hope Cyrus olan Miley Ray Cyrus, Amerikalı şarkıcı ve aktris. Oyunculuk Cyrus, müzik kariyerine adım atmadan önce en çok Hannah Montana olarak biliniyordu. Yıllar geçtikçe, bir erkek oyuncudan harika bir şarkıcıya dönüşerek büyük bir değişim geçirdi. Hal böyle olunca da hayranları onunla ilgili her şeyi sorgulamaya başlıyor. Ünlü oyuncu ve şarkıcı hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu listede derledik.

Bu içeriği de beğenebilirsiniz: “Shakira’dan Miley Cyrus’a: Deneylerini Şarkılarıyla Mahveden 7 Ünlü”

Çocukluk Miley Cyrus

Cyrus, 23 Kasım 1992’de Amerika Birleşik Devletleri’nde doğdu. Annesi ve babası country şarkıcısıydı. Cyrus’un bir erkek kardeşi ve bir kız kardeşi, iki üvey erkek kardeşi ve bir üvey kız kardeşi vardır. Babası ve annesi onun iyi bir geleceği olacağına inandılar ve ona Kader Umudu adını verdiler. Daha sonra Smiley ve daha sonra çok güldüğü için Miley olarak adlandırıldı.

Cyrus, Heritage Ortaokuluna gitti. Ortaokuldayken bir süre amigo takımında yer aldı. Sonra “Gençlik Seçenekleri” adlı bir okula gitti. Babasının ve annesinin Tennessee dışındaki çiftliğinde büyüdü. Hannah Montana rolünü üstlendiğinde sette bir öğretmeni de vardı.

Miley Cyrus’un kariyeri

Miley Cyrus

oyunculuk kariyeri

Cyrus ailesiyle birlikte Kanada’ya taşındı. Dokuz yaşında oyunculuktan zevk almaya başladı. İlk rolünü babasını oynadığı Doc dizisinde aldı. Bu dizide Kylie isimli bir karakteri canlandırarak konuk oyuncu olarak yer almıştır. 2003 yılında Büyük Balık filminde rol aldı. Daha sonra 2006 yılında Disney Channel’da yayınlanan ve dünya çapında üne kavuşan Hannah Montana dizisinde ana karakteri canlandırmıştır. Artık Miley Cyrus Hannah Montana olarak biliniyor. 2009’da Hannah Montana: The Movie’de rol aldı. Aynı yılın Ağustos ayında kendi adını taşıyan albümü The Time of Our Lives’ı çıkardı. 2010 yılında The Last Song’da Liam Hemsworth ile başrolü paylaştı. Oyunculuk kariyeri boyunca birçok farklı televizyon dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldı. Cyrus’un ayrıca otobiyografisini yazdığı “Miles to go” adlı bir kitabı var.

Müzik kariyeri

Cyrus, 2010 yılında “Can’t Be Tamed” albümünü çıkardı. Müzik kariyerine 3 yıl ara veren güzel şarkıcı, “Bangerz” adlı albümünün ilk teklisi “We Can’t Stop”u yayınladı. 2013 yılında. Şarkı 16 ülkede 1. sırada yer aldı. Ayrıca YouTube’da bir günde 10,7 milyon izlenme toplayan Justin Bieber’ın “Beauty and A Beat” şarkısının rekorunu da geçti. 3 yıl aradan sonra müzik kariyerine geri dönen Miley Cyrus, tarzıyla herkesi şaşırttı. Öyle ki Miley Cyrus geçirdiği dönüşümle herkesin adından söz ettirdiği bir isim haline geldi. Daha sonra ikinci single’ı “Wrecking Ball”u çıkardı. Şarkı, YouTube’da bir günde 19,2 milyon kez izlendi ve One Direction’ın tüm zamanların en iyi şarkısı rekorunu kırdı.

Cyrus, 30 Ağustos 2015’te MTV Video Müzik Ödülleri’ni sundu. Ödül töreninin sonunda 23 şarkılık “Miley Cyrus & Her Dead Petz” albümünü takdim etti ve bu albümün internette ücretsiz olduğunu söyledi. Freeld’in yakında yayınlanacak olan yeni fragmanında Linda Perry’nin yazdığı “Hands Of Love” şarkısını seslendirdi. 2016 yılında The Voice yarışmasında jüri üyeliği yaptı. Ağustos ayında The Voice’un on birinci sezonunda Alicia Keys, Adam Levine ve Blake Shelton ile birlikte “Dream On” şarkısını söyledi. 11 Mayıs 2017’de yeni albümü “Younger Now”dan ilk teklisi “Malibu”yu klipli olarak yayınladı. 18 Ağustos’ta ikinci single’ı “Younger Now”ı çıkardı ve bu şarkıyı ilk kez 27 Ağustos’ta MTV Video Müzik Ödülleri’nde seslendirdi. 5 Mart 2021’de Cyrus, 2013’ten beri plak şirketi olan RCA’dan ayrıldı ve Columbia Records ile sözleşme imzaladı.

Bu içeriğe de göz atmak isteyebilirsiniz: “Kamu İmajını Değiştirerek Kariyerlerini Yeniden Yönlendiren 9 Ünlü”

Miley Cyrus’un Özel Hayatı

Liam Hemsworth

Miley Cyrus ve Liam Hemsworth, 2012 yılında nişanlandılar ancak 2013 yılında çeşitli sebeplerden dolayı ayrıldılar. 2016’da tanışan ikili, 2018’de evlendi. Ancak 2019’da ayrılıp 2020’de boşandılar.

Kaynak: 1

Bilgi / Uyarı
Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi ve kişiyi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Web adresimiz ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir. İçerikler otomatik yüklenmektedir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın