medyauzmani.com
Mentorluk turnuvasında zamana karşı yarış – Haber Ajans

Mentorluk turnuvasında zamana karşı yarış

Bursa İl Belediyesi ve Rehberlik İlçe temsilcisinin iş birliğiyle düzenlenen “Rehberlik Etkinliği”ne katılan 1.000’e yakın sporcu 18 farklı kategoride hedefe ulaşmak için kıyasıya mücadele etti.

Bursa’da gençliği merkeze alan projeleriyle Türkiye’ye örnek olan Büyükşehir Belediyesi, bu kez mentorluk sporuna gönül verenleri Bursa’da buluşturdu. Bursa İl Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla Rehberlik Mahallesi temsilcisinin koordinasyonunda Atatürk Şehir Ormanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe her yaştan 1.000’e yakın sporcu katıldı. Türkiye’nin farklı bölgelerinden Bursa’ya gelen ve yarışmaya katılan sporcular, zaman içerisinde 18 farklı kategoride yarışarak hedeflerine bir an önce ulaşmaya çalıştı. Mücadelenin sonunda Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan parkurlarda ısınma turu yapan katılımcılara ikramda bulunuldu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Elenur Aktaş’ın da katıldığı törende sporcularla bir araya geldi. Mentorluk sporuna gönül veren gençler için Başkan Eleanor Aktaş ile çok sayıda hatıra fotoğrafı çekildi ve aileleri müsabakaları büyük bir coşkuyla takip etti.

Bursa Belediye Başkanı Elenur Aktaş, trend belirlemeye yabancı olmadığını söyledi. Mentorluğun pek bilinmediği bir dönemde İnegöl belediyesi bünyesinde ciddi çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan Eleanor Aktaş, “Meşaleyi o dönem çalışmalarımızla yaktık. Bu meşale artık tüm Türkiye’ye yayıldı. Herkesin yapabileceği bir spor Ailenin aynı anda katıldığı bir spor Bursa gerçekten çok özel bir şehir dağları ovaları denizi gölleri tarihi yerleri ile çok özel bir şehir Bursa Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüzün yardımıyla daha güzel şeyler başarabiliriz Hem ilde hem de ulusal düzeyde etkinlikler düzenleyebiliriz Bursa’da artık birçok sporcu uluslararası başarılara imza atıyor. Mentorluk 1.000’e yakın sporcu burada toplandı.Tüm sporculara ve ailelerine başarılar diliyorum” dedi.

Rehberlik Birliği Başkanı Dr. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Tekin Çolakoğlu, Elenur Aktaş’a ev sahipliği yaptıkları için teşekkür etti. Çolakoğlu, çok değerli bir anlaşmaya imza atan Büyükşehir Belediyesi’nin desteğinin önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğine inandığını belirterek, “Bursa halkı gerçekten çok şanslı. Sporu seven bir başkanınız var. Daha fazlasını bekliyoruz. Federasyon olarak Bursa belediyesi ile daha büyük organizasyonlara imza atmaya hazırız.Bursa iklim, bitki örtüsü ve ormanlık alan açısından oryantasyon için çok uygun.Katılan tüm sporculara başarılar dilerim.

Sözlerin ardından Başkent Belediye Başkanı Eleanor Aktaş, diğer sporcularla birlikte piste çıktı. Başkan Eleanor Aktaş, elindeki harita ile işaretlenen hedeflere ulaşmak için son noktada genç sporcularla da konuştu.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın