medyauzmani.com
Marmaris Bilim Parkı Milaslı öğrencileri ağırladı – Haber Ajans

Marmaris Bilim Parkı Milaslı öğrencileri ağırladı

Marmaris fen öğrencilerinin buluştuğu İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı, diğer bölgelerden de öğrencileri ağırlamaktadır. Son olarak Milaslı öğrenciler öğretmenleri ile birlikte “Bilim” temalı okul gezisi için Marmaris’e geldiler.

Marmaris İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı, sadece Marmaris’ten değil çevre illerden de bilime meraklı öğrencileri ağırlamaya devam ediyor. Geçen hafta Fethiye’den öğrencilerin geldiği Bilim Parkı, bu kez Milaslı öğrencileri ağırladı.

Milas’ta özel bir kolejden yaklaşık 50 öğrenci bilim dolu bir gün geçirdi. Bilim Parkı Müdürü Belma Güner, öğretmenleriyle gelen 3. sınıf öğrencilerini karşıladı. Sabahtan akşama kadar süren ziyarette çocuklar, 14 çeşit açık hava bahçesini tanıdı, kompost oluşumunu öğrendi, evdeki bilinen bilimsel mekanizmaları yakından inceledi ve atölyeye katılarak kısa bir film izledi. Bilim Parkı’nda hem eğlendiklerini hem de çok bilgi edindiklerini söyleyen çocuklar, arkadaşlarına tavsiye edeceklerini söylediler.

Öğretmenler, İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı’nı sosyal medya hesaplarından takip ettiklerini belirterek, “Burada bilim içeren, çocukların ufkunu açan, merak ettiklerini yaparak öğrenmelerini sağlayan çok faydalı bir ortam oluşturulmuş. Çocuklar eğlendi. Merak ve şevkle öğreniyoruz.Bunun için Marmaris Belediyesi’ne ve burada bizimle yoğun ilgi gösteren personeline teşekkür ederiz.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın