medyauzmani.com
Manisalılar sağlıklı beslenerek şeker hastalığından kurtulacak – Haber Ajans

Manisalılar sağlıklı beslenerek şeker hastalığından kurtulacak

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Bölge Sağlık Müdürlüğü iş birliğiyle, Dünya Diyabet Günü dolayısıyla 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda açılan pavyonda vatandaşlara kan şekeri ölçümü yapıldı. Sonuçlara göre vatandaşlara uyarılar yapılırken; Manisa Büyükşehir Belediyesi, sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çekmek için yeşil elma ve suyu tanıttı.

14 Kasım Dünya Diyabet Günü vesilesiyle Manisa Belediye Başkanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü ile 15 Temmuz’da Demokrasi Meydanı’nda önemli bir etkinlik düzenlendi. Vatandaşların kan şekerinin ölçüldüğü organizasyona Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nursel Ostamemaoğlu, Sağlık İşleri Başkanı Erhan İnce, Kültür ve Sosyal İşler Başkanı Fırat Özkan ve İdari İşler Şube Müdürü Ahmet’in köşk kurulumuna katıldı. Müştak. Aydın, Bölge Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Müdürü Dr. Hüseyin Yaralı, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Mustafa Almas, Şehzadler İlçesi Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mojdi Elgon Paylaş. Valilikteki sağlık müdürlüğü ekipleri, vatandaşların kan şekerini ölçtü. Manisa Büyükşehir Belediyesi de sağlıklı beslenmenin önemini vurgulamak için açtığı köşkte yeşil elma ve suyu tanıttı.

Farkındalık hedeftir

Schahsadler İlçe Sağlık Müdürü Dr. Dr. Konuyla ilgili açıklama yapan Mojdi Elgon, “2021-2023 yılları arasındaki Dünya Diyabet Günü’nün teması Diyabet Programına Erişim. Her yıl olduğu gibi bu yılı da sosyal yardım çalışmaları yaparak anmak istiyoruz. Bu nedenle Manisa Büyükşehir Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğiyle 15 Temmuz’da Demokrasi Meydanı’nda bir stant düzenledik. Vatandaşlarımızı bilgilendiriyor, kan şekerlerini ölçüyor ve gerekirse yönlendirme yapıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz de sağlıklı beslenmeye dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için su ve yeşil elma ikram ediyor. Vatandaşlarımızı diyabet hakkında bilgilendirmek için standımıza davet ediyoruz.

Atıştırmalıkların önemini vurgulayın

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Erhan İnce, “Manisa Büyükşehir Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü ile ortaklaşa bir etkinlik düzenliyoruz. Vatandaşlarımız diyabet konusunda bilgilendirilirken diyabetin etkilerini, korunmak için yapılması gerekenleri anlatıyoruz. Diyabet ve diyabetten korunma yolları Düzenli kontrollerle Diyabet tüm toplumu tehdit eden bir hastalıktır Bu rahatsızlıktan korunmak mümkün Bu hastalıktan korunmak için düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenmeyi öneriyoruz Vatandaşlarımız da tabi ki sağlık kontrollerini unutmamalı İstiyoruz düzenli olarak kandan şeker ölçümü alarak şeker hastalığını teşhis etmek ve diğer organlara zarar vermeden şeker hastalığını tedavi etmeye başlamak.Burada kan şekeri ölçümlerini alıp vatandaşlara sonuçları bildiriyoruz.Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak şeker çekmek için yeşil elma ve su veriyoruz. Atıştırmalıkların önemine dikkat edin.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın