https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Manisalılar 97 yıldır heyecan yaşıyor – Haber Ajans

Manisalılar 97 yıldır heyecan yaşıyor

Mustafa Kemal Atatürk’ün cumhurbaşkanı olarak Manisa’ya ilk gelişinin 97. yıl dönümü, Manisa Tren Garı’nda düzenlenen temsili karşılama töreniyle kutlandı. Treni ellerinde bayraklarla karşılayan Manisalılar, 97 yıl önceki coşkuyu yaşadı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün cumhurbaşkanı olarak Manisa’ya ilk ziyaretinin 97. yıl dönümü büyük bir coşkuya sahne oldu. Karşılama törenine Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, CHP Grup Başkanvekili, Manisa Milletvekili Özgür Özil, siyasi parti, asker, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Manisa Tren Garı temsilcisi.

Saat 10:00’da göründüğünde öğrenciler Manisa tren istasyonuna yaklaşan trenden Atatürk’ün resmini ve Türk bayrağını indirdi. Protokol üyeleri ve istasyonda bekleyen vatandaşlar bando eşliğinde Türk bayrakları sallayarak coşkuya katıldılar. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrenciler, Manisa Belediyesi Halk Oyunları ekibinin Zebek gösterisinin ardından Manisa Valisi Yaşar Karadeniz’e Türk bayrağını takdim etti. Bayrağı öperek teslim alan Vali Karadeniz, “Bütün milletimiz bayrağımızı sonsuza kadar koruyacaktır. Öpüşerek doğuyorum” dedi.

Tren istasyonundaki kutlamanın ardından bando ve bayraklar eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na yürüyüş düzenlendi. Kaldırımlardaki vatandaşlar yürüyüşe Atatürk’ün resimleri ve bayraklarıyla destek verdi.

Cumhuriyet Meydanı’na çelenk koymanın devam ettiği programda konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergun, “Adını tarih sayfalarına yazdıran ezeli önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 97. yıl dönümünü coşkuyla kutluyoruz. Bir kahraman olarak onur duyuyoruz. Manisa’mız Eşsiz liderimiz, devleti yeniden inşa ederek tüm dünyaya örnek olmuştur.Milletimiz gösterdiği yolda büyük başarılara imza atmıştır.Atatürk, “Özgürlük ve istiklal benim karakterimdir” diyerek modern ve demokratik bir devlet kurmuştur. Türk milletinin desteği, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde ecdadımızın güzel vatanımızı düşmandan temizlemesinden ve 1923’te ilan edilen cumhuriyete sahip çıkmasından bir kez daha mutluluk duyuyoruz. aynı inanç ve kararlılıkla miras bırakmak ve ülkemizin gücünü güçlendirmektir.” dedi.

Program, İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Ortaokulu öğrencilerinin okuduğu şiirler, Manisa Belediye Başkanı Bahri Sarı Tepe’nin Atatürk’ü karşılama konuşması ve tarih öğretmenleri tarafından okunan Atatürk’ün yanıtı ile devam etti. Okul. Programın Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi halk oyunları grubunun gösterileri ile sona ermesinin ardından Fatih Sergi Salonu’nda Atatürk Fotoğraf Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın