medyauzmani.com
Malatya’da engellilerin gücü hiç bitmeyecek – Haber Ajans

Malatya’da engellilerin gücü hiç bitmeyecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi, akülü araç kullanan engelli vatandaşlar için 5 farklı noktada araç şarj istasyonu kurdu. Engelliler Malatya sokaklarında “pil bitince” korkusu olmadan özgürce yürüyebilecek.

Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırarak sosyal hayata katılmalarını sağlamaya devam eden Büyükşehir Belediyesi, önemli bir hizmeti daha hayata geçirdi. Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Malatya şehir merkezinde 5 farklı noktaya kurulan şarj istasyonları sayesinde akü şarjı düşen engelli vatandaşlar bu noktalarda araçlarını şarj etme imkanına kavuşacak. enerji sorunu yaşamadan diledikleri gibi seyahat ederler. Engelli vatandaşlar için daha önce Eski Belediye Binası ve Dorteol’de iki şarj istasyonu kuruldu. Son olarak Özgürlük Parkı, Kernik Meydanı, Soykan Meydanı, Düğün Sarayı ve Başkent Belediyesi’nin yanına (Sümer Camii önüne) kurulan 5 yeni şarj istasyonu, engelli vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet vermeye başladı.

Toplam 7 noktada kurulan şarj istasyonlarında engelli vatandaşlar evde yaklaşık 10 saat süren pillerini bu istasyonlarda daha kısa sürede şarj edebilecek. Bu istasyonlar sayesinde engelliler Malatya sokaklarında “pil bitince” korkusu olmadan özgürce dolaşabilecekler.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın