medyauzmani.com
Lise öğrencileri iş gücüne katılacak – Haber Ajans

Lise öğrencileri iş gücüne katılacak

Sivas Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Mesleki ve Teknik Lisesi kadrosunda yiyecek içecek hizmetleri alanında öğrenci ve öğretmenlere yönelik bir atölye kurulacak.

Atölyede alacakları eğitim ile öğrenciler yeni ürünler geliştirecek ve nitelikli iş gücüne katılacaklardır.

Milli Eğitim Bölge Müdürü Ergovin Aslan okulu ziyaret ederek atölyeler ve üretilecek ürünler hakkında bilgi aldı.

Aslan, Müdür Tuncay Baral, okul müdürleri ve alan öğretmenleriyle bir araya gelerek, kurulacak yeni çalıştayın detayları ve bu çerçevede planlanan üretim faaliyetleri hakkında alan öğretmenleriyle görüş alışverişinde bulundu. Baral, ilk etapta craft çikolata, şeker hamuru ile modelleme, izomalt şekerden modelleme, kahve ve sunum alanlarında kurslar açılacağını, bu alanlarda yeni ürün geliştirme ve pazarlama çalışmalarının yapılacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer öncülüğünde yürütülen çalışmalarla mesleki eğitim alanında çok önemli gelişmeler olduğuna işaret eden Milli Eğitim Bölge Müdürü Ergüven Aslan, “Sivas’ta bu doğrultuda çok önemli adımlar atıyoruz. bakanlığımızın politikalarıyla bir yapıya dönüştürürken çağın gereklerine uygun nitelikli, bilgili ve donanımlı nesiller yetiştirmek için büyük bir altyapı oluşturuyor, ilimizin ve ülkemizin eğitime dayalı kalkınmasına önemli katkılarda bulunuyoruz. Öğrencilerimiz bu atölyede alacakları uygulamalı eğitim sayesinde yeni ürünler geliştirecek, gelir elde edecek ve sektörün ihtiyacı olan nitelikli iş gücüne katılabilecekler.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın