https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Kraliçe Eş Camilla Rosemary hakkında 7 ilginç gerçek - Haber Ajans
Anasayfa » Haber » Kraliçe Eş Camilla Rosemary hakkında 7 ilginç gerçek

Kraliçe Eş Camilla Rosemary hakkında 7 ilginç gerçek

İngiltere’nin Üçüncü Kralı. Charles’ın 6 Mayıs 2023’te Westminster Abbey’deki taç giyme töreninde eşi Camilla onunla birlikte kraliçe eşi olarak taç giyecek. Yeni Kraliçe Consort, 1947’de Camilla Rosemary Shand olarak doğdu. Elizabeth’in en büyük oğluyla olan ilişkisi ve daha sonra evliliği, sürekli eleştirilerin hedefi oldu. Ama onunla ilgili az bilinen yönler de var. İşte Eş Kraliçe Camilla hakkında yedi şaşırtıcı gerçek.

1. Ertesi yıl Kral III. Eş Kraliçe Camilla’nın doğumunda sağlık ekibi. Charles’ın doğumuna da katıldı.

2014 yılında King’s College Hospital’ı ziyareti sırasında King III. Charles, kendisi ve Camilla’nın doğumu hakkında şaşırtıcı bir açıklama yapar. “Sevgili karım burada doğdu” dedi, “ama şaşırtıcı bir şekilde, aynı kadın doğum uzmanı ve hemşire bizi doğurdu.” Charles III, Kasım 1948’de Buckingham Sarayı’nda doğdu; Temmuz 1947’de Camilla’nın doğumuna da aynı sağlık ekibi katıldı.

2. Kraliçe Camilla, Madonna ve Celine Dion ile uzaktan akrabadır.

Camila

Camila’nın Madonna ve Celine Dion ile ortak bir atası var. Hepsi, 17. yüzyılın başlarında Fransız bir marangoz olan Zachary Cloutier’in torunlarıdır. Cloutier, Quebec, Kanada’ya taşındı ve o zamanlar Yeni Fransa olan yere yerleşti.

3. Camila daha önce bir dekor şirketinde resepsiyonist olarak çalışıyordu.

Camila

Camilla, 1960’larda, biri Mayfair’deki bir dekorasyon firmasında resepsiyonist olmak üzere birkaç farklı işte çalıştı. Ancak bir gün geç kaldığı için kovuldu.

4. Sanılanın aksine, iii. Charles’la bir polo maçında değil, ortak bir arkadaşım aracılığıyla tanıştım.

Camilla hakkındaki en ünlü efsanelerden biri üçüncüsüdür. O ve Charles ilk kez bir polo maçında tanışmışlardı, sohbet ettikleri ünlü bir fotoğrafla pekiştirilen bir hikaye. Ancak birçok kaynak bunu yalanladı. Charles’ın 1994’te yayınlanan otobiyografisinde belirttiği gibi, ikili ilk olarak ortak bir arkadaş olan Lucia Santa Cruz’un evinde tanıştı. Santa Cruz, Belgravia mahallesinde Camila yakınlarındaki bir apartman dairesinde yaşıyordu.

5. Camilla, bir İngiliz radyo dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldı.

İlk kez 1951’de Birleşik Krallık’ta yayınlanan Okçular, hayali Ambridge köyü sakinlerinin hayatlarını konu alan uzun soluklu bir radyo dramasıdır. 2011’de diziye gerçek bir kişi konuk oyuncu olarak katıldı ve karakterleri canlandırdı: Camila. Yayında diziden iki karakterle çay içti. Metni internetten okuyabilirsiniz.

6. Uçak korkusu

Kraliyet işleri için yaptığı uluslararası seyahatlere rağmen, Camilla’nın uzun süredir uçak korkusu vardır. Bu, zaman zaman uluslararası seyahatlerini kısıtladı. üçüncüsü 2018’de. Charles ile Avustralya’ya gitmesine rağmen yolculuk sırasında her uçuşa katılmadı ve bu da orada kaldığı gün sayısını sınırladı.

7. Camilla, The Crown’da oynayan Emerald Fennell’i Clarence House’daki bir resepsiyona davet ediyor.

Emerald Fennell, Netflix’in The Crown dizisinin 3. ve 4. Sezonlarında Camilla’yı canlandırdı ve 4. Sezondaki performansıyla Emmy Ödülü’ne aday gösterildi. Charles III ve Camilla’nın temsili kraliyet ailesi arasında tartışmalıydı, ancak bu, Camilla’nın Emerald’ı Mart 2022’deki bir resepsiyona davet etmesini engellemedi.

İlginizi çekebilir:

Onlar artık kraliçe! Evlenmeden önce sıradan bir hayat yaşayan 9 kraliyet kadını

Kaynak: 1

Bilgi / Uyarı
Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi ve kişiyi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Web adresimiz ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir. İçerikler otomatik yüklenmektedir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın