medyauzmani.com
Köy Yaşam Merkezi Manisa’ya getirildi – Haber Ajans

Köy Yaşam Merkezi Manisa’ya getirildi

Şehzadler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, belediyenin katkılarıyla Hamzabeli ilçesinde inşa edilen “Köy Yaşam Merkezi”nde sınavlara girdi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın merkeze gelen vatandaşlara köy hayatından deneyimler kazandırmayı hedefleyen projesi kapsamında vatandaşlara çeşitli kursların açılacağı Manisa’daki ilk “Köy Yaşam Merkezi” hayata döndürüldü. Şehzadeler Belediyesi’nin katkılarıyla kurulan merkez, ehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, Şehzadeler Milli Eğitim Müdürü Metin Gençay Mahallesi ve Mahalle Başkanı Sami Türk’ü ziyaret etti. Hamzabeli ilçesinde yapımı tamamlanan merkezin Manisa’nın ilk “köy yaşam merkezi” olduğunu bildiren Jinjay, merkezdeki çalışmalar hakkında Başkan Çelik’e bilgi verdi.

Sınavların ardından konuşan Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Gençay, “Milli Eğitim Bakanlığı projemiz kapsamında ilimizde ve ilçemizde köy yaşam merkezlerinin açılması gerekiyordu. Manisa’da ilk köy yaşam merkezini de kurduk. burada ilçe başkanımız ve Şehzadeler belediyesi sayesinde çok destek olduk Şehzadeler Belediyesi bu projede her zaman olduğu gibi yanımızda oldu Sizlerin desteğiyle kovalar oluştu Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik ve ekibine teşekkür ederim , ve tüm bu katkılar için tüm belediye çalışanları.”

Milli Eğitim Bakanlığı projesi kapsamında Manisa’nın ilk köy yaşam merkezini Hamzabeyli’ye getirdiklerini söyleyen ehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Emeği geçen tüm kurum ve kuruluş temsilcilerine teşekkür ediyorum” dedi. şimdiye kadar ne yaptıysak bundan sonra da yapacağız. Değerli Muhtarımızın, hemşehrilerimizin ve öğrencilerimizin bu güzel eseri koruduğunu ve faydalandığını görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Buradan hizmet alacak tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Hamzbeli İlçe Başkanı Sami Türk, “Öncelikle başkanımıza teşekkür ediyorum. Allah ondan razı olsun, muvaffak eylesin. İlçe ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin başlattığı çalışmada, destekleriyle merkezimizi güzelleştirdik. Şehzadeler Belediyesi’nin ve vatandaşlarımızın. Durma, devam et.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın