medyauzmani.com
Kırmızı ışıkta geçen otomobil polisin dur ihtarına uymadı ve bu şekilde kaçtı – Haber Ajans

Kırmızı ışıkta geçen otomobil polisin dur ihtarına uymadı ve bu şekilde kaçtı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde çevre yolunda trafik ekiplerinin kırmızı ışık uygulamasında kırmızı ışıkta geçen aracın sürücüsü trafik ekiplerinin dur ihtarına uymayarak kaçtı. Trafik polisinin yanında yavaşlayan ve yan taraftan yaklaşması için polisi uyarırken yaklaşıyormuş gibi davranan sürücü, diğer görevliden hızla uzaklaştı. Dur ihtarına uyması halinde 427 TL para cezasına çarptırılacak olan 07 JU 342 plakalı aracın sürücüsüne aracın plakasından 2 bin TL para cezası kesildi.

Kaza, Manavgat Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin trafik kazalarının önüne geçmek için gerçekleştirdiği uygulama kapsamında meydana geldi.

Işıkların kesiştiği noktada polis tarafından 200 metre ilerideki trafik ekibine ihbar edilen 07 JU 342 plakalı aracın sürücüsü, trafik ışıklarında kırmızı ışığı uygularken ışığı kırdığını ileri sürdü. Çevre Yolu ile Demokrasinin kesiştiği noktada görevli memur, arabasını yolun sağına çekmemesi konusunda kendisini uyardığında önce yavaşlayıp duruyormuş gibi yaptı. Aniden otomobilin gazına basan sürücü, polisin uyarılarına rağmen hızla olay yerinden ayrılarak trafik güvenliğini tehlikeye attı.

Dur ihtarına uymadığı için olay yerinden kaçan sürücüye kırmızı ışık ihlalinden 427 TL, kırmızı ışığı ihlalden ise toplam 2 bin TL, 677 TL ve 427 TL para cezası verileceği bildirildi. Dur ihtarına uymamaktan ve 1823’te şerit değiştirerek trafik güvenliğini tehdit etmekten.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın