medyauzmani.com
Kilo vermek isteyenlerin dikkatine: Beslenme uzmanı bu dönemde kahve içmeyi önerdi. – Haber Ajans

Kilo vermek isteyenlerin dikkatine: Beslenme uzmanı bu dönemde kahve içmeyi önerdi.

Mardin Kızıltepe’de özel bir klinikte çalışan Beslenme Uzmanı Merv Nur Kalis, “Sabah uyanır uyanmaz kahve içmek doğru değil. Kahveyi uyandıktan bir saat sonra içiyoruz yağ yakmaya yardımcı oluyor. Kahve içiyoruz. Ve 12.00 ve öğleden sonra 14.00-17.00 arası kilo verme operasyonları için çok faydalıdır.Etkisi oldu.”

Hepimiz hemen hemen her gün kahve içeriz. Peki uzmanlar günün hangi saatinde ve kaç fincan kahve içilmesini tavsiye ediyor? Kızıltepe’de özel bir klinikte çalışan Diyetisyen Merv Nur Kalis, kahve içmemiz gereken saatler ve saatler konusunda önemli uyarılarda bulundu. Callis, “Kortizol hormonu (stres hormonu) vücudumuzda salgılanıyor ve bu hormonun yüksek olduğu saatlerde kahve içmenin vücutta yağ depoladığını ve iştahı artırdığını fark etti, peki ne zaman kahve içiyoruz? Sabah uyanır uyanmaz kahve içmek doğru değil Uyandıktan bir saat sonra kahve içmek yağdır. kilo verme süreçleri üzerinde çok iyi bir etki.

Diyetisyen Callis, kahve içmenin avantaj ve dezavantajlarına dikkat çekerek, “Aşırı kahve alımı vücudun kalsiyum, demir ve diğer mineralleri emilimini azaltır. Ancak günde 3 fincan kahveyi düzenli olarak içerseniz, kahvenin kahveyi bıraktığı gözlemlendi. alzheimer, kronik hastalığı olmayanlar, hamile olmayanlar günde 4 fincan kahve içebilir yani vücudumuza 400 miligram kafein alırız ve kronik hastalığı olan bir insan ne kadar içmeli hamile mi emziriyor mu?Bu iki fincan kahve ile sınırlı.Özellikle ‘Alzheimer hastalığına çok olumlu etkileri var.’ Tabii kahvenin tamamını içmemeye dikkat edelim. Normal kahve ve filtre kahve tercih etmeniz sizin için daha iyi olur.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın